Citroën Xsara 2003

Evidováno
3 841
Způsobilost na STK
93,3 %
Ø nájezd (medián)
172 381 km
Dovezeno (2 208 ks)
57 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti, z 35 834 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 15 950 Kčmedián 20 000 Kčdo 27 135 Kč

Citroën Xsara ročníku 2003 má v ČR 3 841 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 1 458 vozů (38,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 57,5 % (2 208 vozů).

Ročník 200393,3 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu Xsary 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 22 let klesla plná způsobilost o 7,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let94,1 %70 000 až 140 000 km
8 let91,6 %90 000 až 170 000 km
10 let93,0 %110 000 až 180 000 km
12 let91,7 %130 000 až 200 000 km
14 let90,6 %140 000 až 220 000 km
16 let90,0 %160 000 až 240 000 km
18 let91,4 %160 000 až 250 000 km
20 let91,3 %170 000 až 260 000 km
22 let87,1 %170 000 až 260 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 66 kW (39,7 %), 1.7 Benzín 85 kW (15,1 %), 1.6 Benzín 80 kW (14,2 %).

Barevně převládá šedá-metal (19,7 %), druhá nejčastější je šedá-světlá (8,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 35 834 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 93,3 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 172 381 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 131 339 až 218 600 km. To odpovídá asi 7 495 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (57,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku27 48335,0 %
Brzdové zařízení16 76921,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16 06820,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6 5228,3 %
Řízení5 3376,8 %
Výhledy3 8474,9 %
Identifikace vozidla1 2341,6 %
Obtěžování okolí1 1781,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
10 666×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
5 703×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
5 324×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
5 134×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
4 974×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
3 936×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
3 629×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
2 714×

Na co se zaměřit u ročníku 2003

Závady, které technici u Citroënu Xsary 2003 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2B1,35×
Nefunkční ostřikovač čelního sklaVýhledy · kód 3.5.1.3B1,27×
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,25×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.120 let1 252
Uvolněný spojovací prvek výbavy vozidlakód 6.2.9.2.120 let205
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.120 let8 530
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.420 let4 941
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.120 let12 303
Zobrazit všech 13 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.320 let2 302
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.120 let1 924
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.120 let4 347
Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.221 let509
Nefunkční ostřikovač čelního sklakód 3.5.1.321 let136
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.221 let473
Některé okno nelze otevřítkód 3.2.5.121 let745
Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.121 let1 080

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,6 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 66 kW1 52393,4 %–
1.7 Benzín 85 kW58093,8 %–
1.6 Benzín 80 kW54792,1 %–
1.4 Benzín 55 kW42893,4 %–
1.6 Benzín 70 kW25693,8 %–
2.0 Nafta 80 kW10893,2 %–
1.7 Benzín+LPG 85 kW6490,1 %–
1.4 Nafta 50 kW4292,6 %–
1.9 Nafta 51 kW4193,9 %–
2.0 Benzín 100 kW4096,0 %–

Cenový odhad

15 950
od Kč
20 000
medián Kč
27 135
do Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën Xsary ročníku 2003 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 20 000 Kč (při mediánovém nájezdu 227 368 km). Běžné rozpětí je od 15 950 do 27 135 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 32 960 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 15 360 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu Xsary 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo20,9 % · 461 vozidel
  • Itálie11,7 % · 259 vozidel
  • Francie6,4 % · 141 vozidel
  • Belgie4,2 % · 93 vozidel
  • Rakousko3,2 % · 70 vozidel
  • ostatní země6,1 % · 134 vozidel
  • země neurčena47,6 % · 1 050 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj17,3 % · 6 197 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,7 % · 3 823 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj8,6 % · 3 091 prohlídek
  • ostatní63,4 % · 22 723 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza19,7 % · 757 vozidel
  • Šedá světlá8,2 % · 315 vozidel
  • Modrá metalíza8,0 % · 307 vozidel
  • Šedá7,4 % · 283 vozidel
  • Stříbrná metalíza7,2 % · 276 vozidel
  • ostatní49,5 % · 1 903 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
58,4 %
evidováno u 2 778 vozů
Tažné zařízení
38,9 %
evidováno u 1 848 vozů
Airbag
14,9 %
evidováno u 709 vozů
Katalyzátor
14,5 %
evidováno u 687 vozů
Klimatizace
8,1 %
evidováno u 387 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 19,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 97,0 %EURO 4 · 1,4 %EURO 2 · 1,4 %EURO 1 · 0,1 %EURO 6 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 4 754 vozů Citroënu Xsary 2003 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
25,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
39,4 %
vyvezeno 1,9 % · zaniklo 54,0 %

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.