Citroën Xsara 2003
1.6 Benzín 70 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 2 448 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pátá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2003 je 1.6 Benzín 70 kW - registr eviduje 256 vozů (6,7 % z celkového ročníku).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 93,9 % |
| 100-200 000 km | 94,3 % |
| 200-300 000 km | 89,9 % |
| nad 300 000 km | 95,2 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 93,8 % (2 448 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2003 (ročník průměrně 93,3 %).
Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 70 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Netěsnost posilovače řízeníŘízení · kód 2.1.5.1.1 | A | 1,63× |
| Netěsnost převodky řízeníŘízení · kód 2.1.1.5.1 | A | 1,46× |
| Chybné natočení potkávacího světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3 | A | 1,43× |
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1 | A | 1,38× |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1 | A | 1,37× |
| Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1 | A | 1,34× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.1 | 20 let | 1 252 |
| Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.3 | 20 let | 2 302 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 20 let | 7 475 |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.1 | 20 let | 12 303 |
| Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.1 | 20 let | 2 830 |
Zobrazit všech 10 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 20 let | 8 530 |
| Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.1 | 20 let | 18 693 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 20 let | 13 899 |
| Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.1 | 21 let | 2 815 |
| Některé okno nelze otevřítkód 3.2.5.1 | 21 let | 745 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 256 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru: