Citroën Xsara 2011

Evidováno
104
Způsobilost na STK
95,1 %
Ø nájezd (medián)
111 506 km
Dovezeno (6 ks)
6 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 911 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Citroën Xsara ročníku 2011 má v ČR 104 vozů. V provozu jich zůstává 78 vozů (75,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 5,8 % (6 vozů).

Ročník 201195,1 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu Xsary 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 4,9 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,3 % -
6 let93,5 % -
8 let97,7 % -
10 let94,4 % -
12 let94,4 % -
14 let92,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 80 kW (75,0 %), 1.6 Benzín+LPG 80 kW (10,6 %), 1.7 Benzín 85 kW (7,7 %).

Barevně převládá šedá-metal (19,2 %), druhá nejčastější je šedá-pastel (13,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 911 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 111 506 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 69 516 až 165 472 km. To odpovídá asi 7 434 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,6 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (5,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku44539,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení25522,8 %
Brzdové zařízení17515,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav988,8 %
Řízení857,6 %
Výhledy605,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
159×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
99×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
80×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
80×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
64×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
59×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
52×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
42×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 80 kW7896,2 %40 000 Kč

Z registru vozidel

Složení Citroënu Xsary 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Dánsko33,3 % · 2 vozidla
  • Francie33,3 % · 2 vozidla
  • Lucembursko16,7 % · 1 vozidlo
  • Německo16,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,3 % · 176 prohlídek
  • Hlavní město Praha12,7 % · 116 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,3 % · 94 prohlídek
  • ostatní57,6 % · 525 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza19,2 % · 20 vozidel
  • Šedá pastel13,5 % · 14 vozidel
  • Červená základní10,6 % · 11 vozidel
  • Červená8,7 % · 9 vozidel
  • Hnědá8,7 % · 9 vozidel
  • ostatní39,4 % · 41 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
56,8 %
evidováno u 67 vozů
Tažné zařízení
39,8 %
evidováno u 47 vozů
Katalyzátor
12,7 %
evidováno u 15 vozů
Pohon na plyn
10,2 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 41,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 93,9 %EURO 3 · 6,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2011 patří u Xsary k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.