Citroën Xsara 2010

Evidováno
350
Způsobilost na STK
95,6 %
Ø nájezd (medián)
110 038 km
Dovezeno (18 ks)
5 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 3 267 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 36 000 Kčmedián 43 452 Kčdo 48 190 Kč

Ročník 2010 Citroënu Xsary má v českých registrech 350 vozů. V provozu zůstává 293 vozů (83,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 18 vozů (5,1 %).

Ročník 201095,6 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu Xsary 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 5,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,5 %30 000 až 70 000 km
6 let96,9 %50 000 až 90 000 km
8 let95,6 % -
10 let93,4 % -
12 let94,4 % -
14 let93,3 % -
16 let93,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 80 kW (79,1 %), 1.6 Nafta 66 kW (11,4 %), 1.6 Benzín+LPG 80 kW (7,1 %).

Barevně převládá šedá-metal (14,0 %), druhá nejčastější je šedá (13,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 3 267 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 95,6 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2009 (94,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 110 038 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 70 584 až 150 165 km. To odpovídá asi 6 877 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,9 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (5,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 23433,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení89924,5 %
Brzdové zařízení53214,5 %
Řízení2877,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2767,5 %
Výhledy2256,1 %
Obtěžování okolí1323,6 %
Identifikace vozidla902,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
405×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
299×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
280×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
252×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
218×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
170×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
144×
8
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
143×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,8 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 547 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2010

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 80 kW27796,1 %45 923 Kč
1.6 Nafta 66 kW4093,6 %–

Cenový odhad

36 000
od Kč
43 452
medián Kč
48 190
do Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën Xsary ročníku 2010 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 43 452 Kč (při mediánovém nájezdu 201 254 km). Běžné rozpětí je od 36 000 do 48 190 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 48 310 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 29 250 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu Xsary 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko44,4 % · 8 vozidel
  • Francie11,1 % · 2 vozidla
  • Itálie11,1 % · 2 vozidla
  • Německo11,1 % · 2 vozidla
  • Švýcarsko11,1 % · 2 vozidla
  • ostatní země5,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena5,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj15,4 % · 502 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,2 % · 366 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj9,2 % · 301 prohlídek
  • ostatní64,2 % · 2 098 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza14,0 % · 49 vozidel
  • Šedá13,1 % · 46 vozidel
  • Červená12,0 % · 42 vozidel
  • Červená základní10,9 % · 38 vozidel
  • Hnědá základní10,3 % · 36 vozidel
  • ostatní39,7 % · 139 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
66,9 %
evidováno u 261 vozů
Tažné zařízení
39,7 %
evidováno u 155 vozů
Katalyzátor
10,0 %
evidováno u 39 vozů
Pohon na plyn
6,7 %
evidováno u 26 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 95,7 %EURO 3 · 2,7 %EURO 5 · 1,1 %EURO 2 · 0,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2010 patří u Xsary k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2010

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.