Citroën C5 2002

Evidováno
2 328
Způsobilost na STK
93,0 %
Ø nájezd (medián)
206 500 km
Dovezeno (1 965 ks)
84 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 20 914 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 19 000 Kčmedián 24 140 Kčdo 27 761 Kč

Pro Citroën C5 ročníku 2002 eviduje registr 2 328 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. Aktivně jezdí 698 vozů (30,0 %), dovoz tvoří 84,4 % ročníku (1 965 vozů).

Ročník 200293,0 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C5 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let94,1 % -
8 let91,8 %130 000 až 190 000 km
10 let90,4 %150 000 až 210 000 km
12 let90,5 %160 000 až 240 000 km
14 let88,4 %180 000 až 260 000 km
16 let91,4 %190 000 až 280 000 km
18 let92,2 %200 000 až 300 000 km
20 let89,2 %200 000 až 310 000 km
22 let88,3 %210 000 až 300 000 km
24 let94,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 98 kW (28,8 %), 2.0 Nafta 80 kW (23,0 %), 2.0 Nafta 88 kW (11,5 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (30,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 20 914 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 206 500 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 162 146 až 258 545 km. To odpovídá asi 8 604 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,6 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (84,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku12 67931,8 %
Brzdové zařízení8 75822,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7 80919,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4 65511,7 %
Řízení2 8777,2 %
Výhledy1 8754,7 %
Identifikace vozidla6601,7 %
Obtěžování okolí5761,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
4 621×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
2 588×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
2 543×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
2 228×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
2 178×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
1 975×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
1 786×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
1 764×

Na co se zaměřit u ročníku 2002

Závady, které technici u Citroënu C5 2002 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1B1,46×
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,43×
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,38×
Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.3.1.1B1,35×
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B1,28×
Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2B1,27×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 2 332 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.216 let503
Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.116 let305
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let480
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.116 let2 086
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let3 916
Zobrazit všech 16 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.117 let397
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.217 let239
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.117 let595
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.117 let612
Netěsnost hydraulického zařízeníkód 6.2.9.7.118 let671
Opotřebená část vzduchového odpruženíkód 5.3.5.2.118 let546
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.118 let1 314
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.418 let1 700
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.219 let190
Kapotu či víko kufru nelze zajistit otevřenékód 6.2.3.5.119 let107
Nefunkční stěrač zadního sklakód 3.4.1.119 let375

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,8 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 98 kW67193,1 %30 000 Kč
2.0 Nafta 80 kW53593,3 %24 000 Kč
2.0 Nafta 88 kW26792,8 %25 000 Kč
2.0 Benzín 100 kW23691,8 %28 000 Kč
1.7 Benzín 85 kW20493,5 %22 000 Kč
2.0 Nafta 79 kW8893,8 %24 000 Kč
2.0 Benzín+LPG 100 kW6191,4 %28 000 Kč
2.9 Benzín 152 kW5895,0 %60 000 Kč
1.7 Benzín+LPG 85 kW5691,2 %23 000 Kč
2.0 Benzín 103 kW5294,0 %29 000 Kč

Cenový odhad

19 000
od Kč
24 140
medián Kč
27 761
do Kč

Při nájezdu kolem 224 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km45 000 Kč
150 000 km33 000 Kč
200 000 km26 000 Kč
250 000 km23 000 Kč
300 000 km19 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C5 ročníku 2002 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 24 140 Kč (při mediánovém nájezdu 223 529 km). Běžné rozpětí je od 19 000 do 27 761 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 31 169 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 13 454 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 45 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 19 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C5 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo13,0 % · 256 vozidel
  • Nizozemsko11,6 % · 228 vozidel
  • Itálie4,4 % · 86 vozidel
  • Dánsko3,7 % · 73 vozidel
  • Francie3,1 % · 61 vozidel
  • ostatní země7,7 % · 151 vozidel
  • země neurčena56,5 % · 1 110 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj17,7 % · 3 699 prohlídek
  • Hlavní město Praha10,2 % · 2 123 prohlídek
  • Ústecký kraj8,6 % · 1 796 prohlídek
  • ostatní63,6 % · 13 296 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza30,8 % · 716 vozidel
  • Modrá metalíza11,5 % · 268 vozidel
  • Stříbrná metalíza7,8 % · 181 vozidel
  • Stříbrná5,9 % · 137 vozidel
  • Šedá5,8 % · 135 vozidel
  • ostatní38,3 % · 891 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
70,5 %
evidováno u 1 978 vozů
Tažné zařízení
48,0 %
evidováno u 1 347 vozů
Airbag
29,3 %
evidováno u 823 vozů
Klimatizace
14,5 %
evidováno u 408 vozů
Katalyzátor
10,7 %
evidováno u 299 vozů
Pohon na plyn
7,2 %
evidováno u 203 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 15,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 98,4 %EURO 4 · 1,4 %EURO 2 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 2 806 vozů Citroënu C5 2002 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
16,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
30,8 %
vyvezeno 2,5 % · zaniklo 57,1 %

Jiné ročníky Citroënu C5

Proklepněte konkrétní Citroën C5 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.