Citroën C5 2005

Evidováno
1 307
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
201 571 km
Dovezeno (939 ks)
72 %

Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 13 738 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 31 475 Kčmedián 47 450 Kčdo 53 975 Kč

Ročník 2005 Citroënu C5 má v českých registrech 1 307 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 676 vozů (51,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 939 vozů (71,8 %).

Ročník 200592,9 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C5 2005 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 20 let klesla plná způsobilost o 5,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,3 % -
6 let93,3 %100 000 až 170 000 km
8 let91,6 %130 000 až 200 000 km
10 let88,4 %160 000 až 220 000 km
12 let91,0 %180 000 až 250 000 km
14 let88,6 %190 000 až 270 000 km
16 let90,4 %200 000 až 290 000 km
18 let91,4 %210 000 až 300 000 km
20 let91,2 %210 000 až 310 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 100 kW (41,2 %), 1.6 Nafta 80 kW (33,1 %), 2.2 Nafta 98 kW (10,6 %).

Barevně převládá šedá-metal (25,6 %), druhá nejčastější je šedá (13,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 13 738 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 201 571 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 156 240 až 252 106 km. To odpovídá asi 9 599 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,4 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (71,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku7 45029,2 %
Brzdové zařízení5 86123,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení4 70318,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2 81211,0 %
Řízení2 0007,8 %
Výhledy1 4245,6 %
Obtěžování okolí7683,0 %
Identifikace vozidla5122,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
2 812×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
1 729×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
1 512×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
1 412×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
1 319×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1 180×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
1 102×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1 054×

Na co se zaměřit u ročníku 2005

Závady, které technici u Citroënu C5 2005 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11B2,19×
Uvolněný úchyt světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.3B2,02×
Nefunkční parkovací brzda (některé kolo)Brzdové zařízení · kód 1.4.1.1.1B1,8×
Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1B1,54×
Nesvítí obrysová / denní svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.1.1.2B1,48×
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B1,45×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 2 756 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.1115 let213
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let480
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.116 let622
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.116 let2 086
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.117 let397
Zobrazit všech 17 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.217 let346
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.117 let595
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.117 let897
Uvolněná ochrana proti podjetí či boční ochranakód 6.1.4.3.117 let229
Uvolněný úchyt světlometukód 4.1.1.318 let43
Nefunkční parkovací brzda (některé kolo)kód 1.4.1.1.118 let245
Netěsnost hydraulického zařízeníkód 6.2.9.7.118 let671
Opotřebená část vzduchového odpruženíkód 5.3.5.2.118 let546
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.118 let1 314
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.118 let1 316
Nefunkční stěrač zadního sklakód 3.4.1.119 let375
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.119 let1 744

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

21 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P1351416×P1598142×P049064×P059757×P144552×P029951×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2005

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 100 kW53892,7 %29 900 Kč
1.6 Nafta 80 kW43393,3 %31 000 Kč
2.2 Nafta 98 kW13993,6 %39 000 Kč
2.0 Benzín 103 kW9091,9 %37 000 Kč

Cenový odhad

31 475
od Kč
47 450
medián Kč
53 975
do Kč

Při nájezdu kolem 206 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km82 000 Kč
150 000 km61 000 Kč
200 000 km49 000 Kč
250 000 km42 000 Kč
300 000 km35 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C5 ročníku 2005 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 47 450 Kč (při mediánovém nájezdu 206 006 km). Běžné rozpětí je od 31 475 do 53 975 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 62 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 22 450 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 82 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 35 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C5 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo23,3 % · 219 vozidel
  • Francie16,1 % · 151 vozidel
  • Belgie9,7 % · 91 vozidel
  • Itálie9,1 % · 85 vozidel
  • Dánsko6,4 % · 60 vozidel
  • ostatní země17,8 % · 167 vozidel
  • země neurčena17,7 % · 166 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj22,4 % · 3 080 prohlídek
  • Hlavní město Praha13,3 % · 1 831 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,6 % · 1 458 prohlídek
  • ostatní53,6 % · 7 369 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza25,6 % · 335 vozidel
  • Šedá13,0 % · 170 vozidel
  • Černá metalíza8,1 % · 106 vozidel
  • Stříbrná metalíza6,3 % · 82 vozidel
  • Modrá metalíza6,0 % · 78 vozidel
  • ostatní41,0 % · 536 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
58,6 %
evidováno u 1 076 vozů
Tažné zařízení
40,6 %
evidováno u 746 vozů
Airbag
9,9 %
evidováno u 181 vozů
Klimatizace
7,3 %
evidováno u 134 vozů
Katalyzátor
5,6 %
evidováno u 103 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 26,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 52,8 %EURO 4 · 46,6 %EURO 5 · 0,4 %EURO 6 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 835 vozů Citroënu C5 2005 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
20,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
53,1 %
vyvezeno 3,4 % · zaniklo 34,4 %

Jiné ročníky Citroënu C5

Proklepněte konkrétní Citroën C5 2005

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.