Kód motoru

Motor RLZ

Kompletní recenze motoru RLZ: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 103 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
103 kW
Výkon (140 k)
~1 997 cm³
Objem
7,6 l/100 km
Ø spotřeba
181 g/km
Ø CO₂
208 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 397 kg· Produkce 2001-2003· Ø stáří provozovaných vozidel 24,5 roku (medián 25 let)· Pořadí popularity #3607
Evidováno
183
V provozu
37
Způsobilost na STK
94,4 %
STK kontrol
1 158

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 1 158 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

RLZ je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 183 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Peugeot.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 997 cm³ a výkonu 103 kW (140 HP). Vyráběl se v letech 2001–2003.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let5 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let55 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let94,7 %436 kontrol
Stáří 13+ let92,3 %572 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km90,9 %132 kontrol
100 000–200 000 km94,2 %757 kontrol
200 000–300 000 km92,4 %184 kontrol
Nad 300 000 km11 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 158 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 94,4 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav15× (23,1 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15× (23,1 %)
Brzdové zařízení14× (21,5 %)
Obtěžování okolí9× (13,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku4× (6,2 %)

Nejčastější závady STK pro motor RLZ

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
3×

Vozidla s motorem RLZ

Značka a modelPočet
Citroën C 585
Citroën C5 2.0hpi 16v34
Citroën C5 2.0hpi 16v Break13
Citroën C510
Peugeot 40610
Citroën C 54
Citroën C54
Citroën C5 2.0hpi 16v4
Citroën C5 2.0 Hpi 16v Break3
Citroën C5 2.0hpi 16v Break3
Citroën C 5 2.0 Hpi 16v2
Citroën C1
Citroën C 5 2.01
Citroën C 5 2.0 Hpi 16v Break1
Citroën C 5 Break1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru RLZ podle modelu.

Značka a modelSTK
Citroen C 593,1 %
Citroen C5 2.0hpi 16v97,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód RLZ nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Citroën C 5 (2001–2003): 85 kusů
  • Citroën C5 2.0hpi 16v (2001–2004): 34 kusů
  • Citroën C5 2.0hpi 16v Break (2001–2003): 13 kusů
  • Citroën C5 (2001–2003): 10 kusů
  • Peugeot 406 (2001–2002): 10 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 143 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2001 (78 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 40 vozidel s tímto motorem.

2001
2001 (78)2004 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj31 vozidel
Jihomoravský kraj23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem RLZ podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod120 088 km
  • medián151 974 km
  • čtvrtina prohlídek nad186 000 km

Z 1 153 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20017889,7 %
20025475,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem RLZ

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.