Citroën C5 2003

Evidováno
1 588
Způsobilost na STK
92,5 %
Ø nájezd (medián)
204 587 km
Dovezeno (1 146 ks)
72 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 15 140 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 19 925 Kčmedián 22 500 Kčdo 26 785 Kč

V roce 2003 eviduje registr Citroënu C5 1 588 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 551 vozů (34,7 %); ze zahraničí dovezeno 1 146 vozů (72,2 %).

Ročník 200392,5 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C5 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 22 let klesla plná způsobilost o 5,9 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let94,9 %110 000 až 170 000 km
8 let90,3 %130 000 až 190 000 km
10 let89,6 %150 000 až 220 000 km
12 let88,1 %170 000 až 240 000 km
14 let91,0 %180 000 až 260 000 km
16 let89,2 %190 000 až 280 000 km
18 let89,2 %200 000 až 290 000 km
20 let89,8 %210 000 až 300 000 km
22 let89,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 80 kW (36,3 %), 2.2 Nafta 98 kW (28,0 %), 1.7 Benzín 85 kW (11,6 %).

Barevně převládá šedá-metal (26,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (9,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 15 140 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 92,5 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 204 587 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 162 308 až 255 247 km. To odpovídá asi 8 895 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,1 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (72,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku9 16830,5 %
Brzdové zařízení6 74222,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5 95919,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3 53611,8 %
Řízení2 1137,0 %
Výhledy1 5405,1 %
Identifikace vozidla5021,7 %
Obtěžování okolí4891,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
3 480×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
1 909×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
1 862×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1 682×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
1 682×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
1 559×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
1 340×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
1 146×

Na co se zaměřit u ročníku 2003

Závady, které technici u Citroënu C5 2003 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nefunkční parkovací brzda (některé kolo)Brzdové zařízení · kód 1.4.1.1.1B1,85×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,67×
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B1,59×
Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1B1,57×
Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2B1,36×
Slabý brzdný účinek parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.4.2.1.1B1,26×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 2 190 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let480
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.116 let2 086
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let3 916
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.116 let2 137
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.117 let397
Zobrazit všech 16 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Slabý brzdný účinek parkovací brzdykód 1.4.2.1.117 let293
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.117 let595
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.117 let612
Nefunkční parkovací brzda (některé kolo)kód 1.4.1.1.118 let245
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.118 let195
Netěsnost hydraulického zařízeníkód 6.2.9.7.118 let671
Opotřebená část vzduchového odpruženíkód 5.3.5.2.118 let546
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.118 let1 314
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.418 let1 700
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.118 let1 316
Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.220 let97

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,1 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P135220×P035215×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 80 kW57692,4 %25 000 Kč
2.2 Nafta 98 kW44493,3 %32 000 Kč
1.7 Benzín 85 kW18491,4 %25 000 Kč
2.0 Benzín 100 kW15492,3 %30 000 Kč
2.0 Nafta 79 kW5992,9 %28 000 Kč
2.0 Benzín+LPG 100 kW4992,0 %31 000 Kč

Cenový odhad

19 925
od Kč
22 500
medián Kč
26 785
do Kč

Při nájezdu kolem 266 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km34 000 Kč
200 000 km28 000 Kč
250 000 km24 000 Kč
300 000 km20 000 Kč
350 000 km19 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C5 ročníku 2003 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 22 500 Kč (při mediánovém nájezdu 265 637 km). Běžné rozpětí je od 19 925 do 26 785 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 28 933 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 19 898 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 34 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 19 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C5 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo12,3 % · 141 vozidel
  • Nizozemsko11,6 % · 133 vozidel
  • Itálie7,3 % · 84 vozidel
  • Dánsko4,6 % · 53 vozidel
  • Rakousko3,3 % · 38 vozidel
  • ostatní země9,2 % · 106 vozidel
  • země neurčena51,6 % · 591 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,1 % · 2 894 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,8 % · 1 791 prohlídek
  • Jihomoravský kraj8,8 % · 1 333 prohlídek
  • ostatní60,3 % · 9 122 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza26,3 % · 418 vozidel
  • Modrá metalíza9,4 % · 150 vozidel
  • Šedá7,1 % · 113 vozidel
  • Stříbrná metalíza6,9 % · 110 vozidel
  • Stříbrná6,0 % · 95 vozidel
  • ostatní44,2 % · 702 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
65,0 %
evidováno u 1 311 vozů
Tažné zařízení
44,1 %
evidováno u 890 vozů
Airbag
16,4 %
evidováno u 331 vozů
Katalyzátor
12,7 %
evidováno u 257 vozů
Klimatizace
11,1 %
evidováno u 224 vozů
Pohon na plyn
5,4 %
evidováno u 108 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 18,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 96,2 %EURO 4 · 3,5 %EURO 2 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 2 017 vozů Citroënu C5 2003 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
23,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
35,9 %
vyvezeno 2,7 % · zaniklo 52,7 %

Jiné ročníky Citroënu C5

Proklepněte konkrétní Citroën C5 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.