Citroën C5 2010

Evidováno
541
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
189 057 km
Dovezeno (223 ks)
41 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 5 661 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 68 750 Kčmedián 89 950 Kčdo 102 191 Kč

Ročník 2010 Citroënu C5 má v českých registrech 541 vozů. V provozu zůstává 463 vozů (85,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 223 vozů (41,2 %).

Ročník 201093,6 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C5 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 6,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,7 %70 000 až 140 000 km
6 let96,4 %100 000 až 180 000 km
8 let92,5 %130 000 až 220 000 km
10 let91,2 %150 000 až 240 000 km
12 let86,1 %170 000 až 270 000 km
14 let85,5 %190 000 až 290 000 km
16 let89,6 %200 000 až 300 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (38,3 %), 2.0 Nafta 120 kW (27,7 %), 1.6 Nafta 80 kW (8,9 %).

Barevně převládá šedá (20,9 %), druhá nejčastější je černá (16,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 5 661 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 189 057 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 144 365 až 241 301 km. To odpovídá asi 11 816 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,1 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (41,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 87020,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1 72019,2 %
Obtěžování okolí1 31814,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1 27114,2 %
Brzdové zařízení1 22613,7 %
Řízení7538,4 %
Výhledy5846,5 %
Identifikace vozidla2132,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
592×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
572×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
564×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
486×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
419×
6
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
393×
7
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
390×
8
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
354×

Na co se zaměřit u ročníku 2010

Závady, které technici u Citroënu C5 2010 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1B7,05×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B5,17×
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B4,74×
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11B2,13×
Vytékající / nefunkční tlumič pérováníNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.2B2,07×
Poškozená prachovka poloosyNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2B2,05×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 2 378 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.114 let375
Vytékající / nefunkční tlumič pérováníkód 5.3.2.2.214 let158
Poškozená prachovka poloosykód 5.3.4.2.214 let186
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.1115 let213
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.116 let622
Zobrazit všech 19 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let480
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.216 let503
Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.116 let305
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.116 let1 746
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.116 let2 086
Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.217 let346
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.117 let595
Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.117 let686
Opotřebená část vzduchového odpruženíkód 5.3.5.2.118 let546
Netěsnost hydraulického zařízeníkód 6.2.9.7.118 let671
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.118 let1 316
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.118 let3 600
Některé okno nelze otevřítkód 3.2.5.118 let234
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.118 let6 087

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

15 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2010

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 103 kW20793,0 %74 999 Kč
2.0 Nafta 120 kW15092,7 %82 076 Kč
1.6 Nafta 80 kW4895,7 %101 062 Kč
1.6 Benzín 115 kW4493,9 %93 000 Kč
3.0 Nafta 177 kW4395,3 %130 000 Kč

Cenový odhad

68 750
od Kč
89 950
medián Kč
102 191
do Kč

Při nájezdu kolem 228 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km123 000 Kč
200 000 km98 000 Kč
250 000 km83 000 Kč
300 000 km69 000 Kč
350 000 km62 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C5 ročníku 2010 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 89 950 Kč (při mediánovém nájezdu 228 000 km). Běžné rozpětí je od 68 750 do 102 191 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 119 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 48 952 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 123 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 62 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C5 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo30,0 % · 67 vozidel
  • Itálie22,9 % · 51 vozidel
  • Francie22,4 % · 50 vozidel
  • Belgie9,4 % · 21 vozidel
  • Dánsko6,7 % · 15 vozidel
  • ostatní země6,7 % · 15 vozidel
  • země neurčena1,8 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj24,0 % · 1 356 prohlídek
  • Hlavní město Praha21,5 % · 1 218 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,3 % · 809 prohlídek
  • ostatní40,2 % · 2 278 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá20,9 % · 113 vozidel
  • Černá16,1 % · 87 vozidel
  • Bílá8,7 % · 47 vozidel
  • Modrá7,9 % · 43 vozidel
  • Černá metalíza7,4 % · 40 vozidel
  • ostatní39,0 % · 211 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
40,8 %
evidováno u 435 vozů
Tažné zařízení
34,0 %
evidováno u 362 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 43,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 83,0 %EURO 4 · 13,8 %EURO 3 · 2,6 %EURO 6 · 0,6 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 066 vozů Citroënu C5 2010 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
38,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
83,0 %
vyvezeno 6,8 % · zaniklo 8,3 %

Jiné ročníky Citroënu C5

Proklepněte konkrétní Citroën C5 2010

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.