Citroën C5 2003

2.0 Nafta 79 kW

Kód motoru: RHS · 5 kódových variant

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
79 kW
Výkon (107 k)
~2 000 cm³
Objem
5,8 l/100 km
Ø spotřeba
160 g/km
Ø CO₂
187 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 518 kg· rozvor 2 750 mm· délka 4 729 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
59
V provozu
17
Způsobilost na STK
92,9 %
STK kontrol
629

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 629 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 18 000 Kčobvykle 28 000 Kčdo 40 000 Kč

V nabídce Citroënu C5 ročníku 2003 obsadila motorizace 2.0 Nafta 79 kW pátá pozici: 59 vozů (3,7 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem RHS (další 4 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,9 %
Ročník celkem92,5 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km92,0 %
200-300 000 km91,3 %
nad 300 000 km93,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,9 % (629 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2003 (ročník průměrně 92,5 %).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 79 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B1,59×
Nefunkční parkovací brzda (některé kolo)Brzdové zařízení · kód 1.4.1.1.1B1,33×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let480
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.116 let2 086
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.116 let2 137
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let3 916
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.117 let595
Zobrazit všech 12 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.117 let612
Nefunkční parkovací brzda (některé kolo)kód 1.4.1.1.118 let245
Netěsnost hydraulického zařízeníkód 6.2.9.7.118 let671
Opotřebená část vzduchového odpruženíkód 5.3.5.2.118 let546
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.118 let1 314
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.418 let1 700
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.118 let3 712

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 59 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

RHS
83,1 %49 ks
RHZ
11,9 %7 ks
RH
1,7 %1 ks
CITROEN 0.5
1,7 %1 ks
RHR
1,7 %1 ks

Další motorizace Citroënu C5 2003

Cenový odhad

18 000
od Kč
28 000
obvykle Kč
40 000
do Kč

Při nájezdu kolem 266 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km42 000 Kč
200 000 km34 000 Kč
250 000 km30 000 Kč
300 000 km25 000 Kč
350 000 km23 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 79 kW vychází při nájezdu kolem 266 000 km na přibližně 28 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 18 000 a 40 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 42 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 23 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C5

Proklepněte konkrétní Citroën C5 2003 2.0 Nafta 79 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.