Citroën C4 2011

Evidováno
1 189
Způsobilost na STK
96,2 %
Ø nájezd (medián)
110 500 km
Dovezeno (80 ks)
7 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 10 473 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 68 009 Kčmedián 84 890 Kčdo 100 000 Kč

V roce 2011 eviduje registr Citroënu C4 1 189 vozů. V provozu jich zůstává 1 037 vozů (87,2 %); ze zahraničí dovezeno 80 vozů (6,7 %).

Ročník 201196,2 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C4 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 9,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,7 %30 000 až 70 000 km
6 let97,3 %50 000 až 110 000 km
8 let95,4 %60 000 až 130 000 km
10 let94,0 %80 000 až 160 000 km
12 let94,1 %90 000 až 170 000 km
14 let89,6 %110 000 až 210 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 88 kW (38,3 %), 1.4 Benzín 70 kW (24,3 %), 1.6 Nafta 82 kW (15,9 %).

Barevně převládá bílá (14,3 %), druhá nejčastější je šedá (11,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 10 473 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 96,2 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2010 (94,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 110 500 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 68 852 až 162 802 km. To odpovídá asi 7 367 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,8 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (6,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení2 31029,3 %
Podvozek a části připevněné k podvozku1 81023,0 %
Brzdové zařízení1 57620,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5246,6 %
Výhledy4926,2 %
Řízení4545,8 %
Obtěžování okolí4525,7 %
Identifikace vozidla2683,4 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
954×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
845×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
824×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
678×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
396×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
312×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
298×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
191×

Na co se zaměřit u ročníku 2011

Závady, které technici u Citroënu C4 2011 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2B2,18×
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B2,12×
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B2,05×
Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5B1,75×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,47×
Neschválený typ / rozměr kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4B1,38×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.114 let324
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.214 let519
Neschválený typ / rozměr kolakód 5.2.2.414 let220
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.114 let150
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.115 let198
Zobrazit všech 12 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.215 let423
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.115 let418
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.216 let241
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.516 let574
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let7 193
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.117 let543

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

6,3 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P0263110×P026697×P026988×P027244×P000B19×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 88 kW45596,2 %84 641 Kč
1.4 Benzín 70 kW28996,8 %92 169 Kč
1.6 Nafta 82 kW18996,5 %87 102 Kč
1.6 Nafta 68 kW16095,3 %79 900 Kč
1.4 Benzín 65 kW4896,0 %49 050 Kč

Cenový odhad

68 009
od Kč
84 890
medián Kč
100 000
do Kč

Při nájezdu kolem 172 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km147 000 Kč
100 000 km111 000 Kč
150 000 km92 000 Kč
200 000 km75 000 Kč
250 000 km66 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C4 ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 84 890 Kč (při mediánovém nájezdu 172 093 km). Běžné rozpětí je od 68 009 do 100 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 114 910 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 57 752 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 147 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 66 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C4 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo48,8 % · 39 vozidel
  • Francie21,3 % · 17 vozidel
  • Rakousko15,0 % · 12 vozidel
  • Itálie3,8 % · 3 vozidla
  • Belgie2,5 % · 2 vozidla
  • ostatní země7,5 % · 6 vozidel
  • země neurčena1,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,4 % · 1 722 prohlídek
  • Hlavní město Praha13,0 % · 1 358 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj12,9 % · 1 356 prohlídek
  • ostatní57,6 % · 6 037 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá14,3 % · 170 vozidel
  • Šedá11,7 % · 139 vozidel
  • Hnědá9,8 % · 117 vozidel
  • Hnědá pastel8,2 % · 97 vozidel
  • Hnědá tmavá7,1 % · 84 vozidel
  • ostatní48,9 % · 582 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
62,4 %
evidováno u 906 vozů
Tažné zařízení
22,3 %
evidováno u 324 vozů
Katalyzátor
8,5 %
evidováno u 123 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 95,3 %EURO 4 · 4,4 %EURO 3 · 0,1 %EURO 6 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 451 vozů Citroënu C4 2011 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
27,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
87,5 %
vyvezeno 7,6 % · zaniklo 3,9 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2011 patří u C4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.