Citroën C4 2013

Evidováno
464
Způsobilost na STK
95,5 %
Ø nájezd (medián)
97 122 km
Dovezeno (62 ks)
13 %

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 3 595 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 78 800 Kčmedián 88 303 Kčdo 111 010 Kč

Citroën C4 ročníku 2013 má v ČR 464 vozů. V provozu jich zůstává 451 vozů (97,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 13,4 % (62 vozů).

Ročník 201395,5 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C4 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 6,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,2 %30 000 až 70 000 km
6 let97,1 %50 000 až 100 000 km
8 let95,4 %60 000 až 120 000 km
10 let93,9 %70 000 až 150 000 km
12 let91,7 %90 000 až 180 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 88 kW (28,9 %), 1.4 Benzín 70 kW (26,9 %), 1.6 Nafta 68 kW (20,5 %).

Barevně převládá bílá (28,4 %), druhá nejčastější je šedá (13,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 3 595 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 97 122 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 58 936 až 143 580 km. To odpovídá asi 7 471 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,8 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (13,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1 45226,2 %
Podvozek a části připevněné k podvozku1 23922,4 %
Brzdové zařízení1 21421,9 %
Výhledy3927,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3706,7 %
Řízení3175,7 %
Obtěžování okolí3005,4 %
Identifikace vozidla2594,7 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
777×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
504×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
488×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
430×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
346×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
249×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
240×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
164×

Na co se zaměřit u ročníku 2013

Závady, které technici u Citroënu C4 2013 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,97×
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B1,36×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.214 let519
Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.114 let324
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.114 let5 380
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let7 193

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P026324×P000B24×P026622×P207419×P026918×P256214×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 88 kW13495,2 %90 169 Kč
1.4 Benzín 70 kW12596,0 %85 000 Kč
1.6 Nafta 68 kW9595,1 %89 000 Kč
1.6 Nafta 84 kW7796,9 %111 240 Kč

Cenový odhad

78 800
od Kč
88 303
medián Kč
111 010
do Kč

Při nájezdu kolem 174 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km148 000 Kč
100 000 km113 000 Kč
150 000 km95 000 Kč
200 000 km78 000 Kč
250 000 km68 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C4 ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 88 303 Kč (při mediánovém nájezdu 174 288 km). Běžné rozpětí je od 78 800 do 111 010 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 159 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 55 786 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 148 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 68 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C4 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie33,9 % · 21 vozidel
  • Německo30,6 % · 19 vozidel
  • Itálie12,9 % · 8 vozidel
  • Rakousko6,5 % · 4 vozidla
  • Belgie4,8 % · 3 vozidla
  • ostatní země8,1 % · 5 vozidel
  • země neurčena3,2 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj43,8 % · 1 760 prohlídek
  • Hlavní město Praha29,8 % · 1 196 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj26,4 % · 1 059 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá28,4 % · 132 vozidel
  • Šedá13,8 % · 64 vozidel
  • Hnědá10,8 % · 50 vozidel
  • Hnědá tmavá6,7 % · 31 vozidel
  • Červená5,6 % · 26 vozidel
  • ostatní34,7 % · 161 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
48,0 %
evidováno u 717 vozů
Tažné zařízení
24,6 %
evidováno u 368 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 42,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 98,4 %EURO 6 · 0,9 %EURO 3 · 0,3 %EURO 4 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 495 vozů Citroënu C4 2013 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
47,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
89,1 %
vyvezeno 8,4 % · zaniklo 1,7 %

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.