Citroën C4 2011

1.4 Benzín 70 kW

Kód motoru: 8FP · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
70 kW
Výkon (95 k)
~1 400 cm³
Objem
6,2 l/100 km
Ø spotřeba
143 g/km
Ø CO₂
182 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 330 kg· rozvor 2 608 mm· délka 4 329 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
289
V provozu
263
Způsobilost na STK
96,8 %
STK kontrol
2 482

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 2 482 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 83 000 Kčmedián 92 169 Kčdo 101 860 Kč

1.4 Benzín 70 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2011. V registrech je evidováno 289 vozů (24,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 8FP (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace96,8 %
Ročník celkem96,2 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,8 %
100-200 000 km93,9 %
200-300 000 km94,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,8 % (2 482 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2011 (ročník průměrně 96,2 %).

Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.6 Nafta 82 kW (96,5 %).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 70 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,42×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 808 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.214 let519
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.114 let5 380
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let7 193

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,3 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P000B6×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 289 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

8FP
99,7 %288 ks
8FP NEBO 8F01
0,3 %1 ks

Další motorizace Citroënu C4 2011

Cenový odhad

83 000
od Kč
92 169
medián Kč
101 860
do Kč

Při nájezdu kolem 124 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km122 000 Kč
100 000 km99 000 Kč
150 000 km84 000 Kč
200 000 km71 000 Kč
250 000 km62 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Benzín 70 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 92 169 Kč (při typickém nájezdu 124 028 km). Běžné rozmezí je 83 000–101 860 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2011 (84 890 Kč) je tato motorizace o 9 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 122 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 62 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2011 1.4 Benzín 70 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.