Citroën C4 2022
Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 298 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 314 900 Kčmedián 365 000 Kčdo 408 664 Kč
Pro Citroën C4 ročníku 2022 eviduje registr 123 vozů. Aktivně jezdí 122 vozů (99,2 %), dovoz tvoří 4,9 % ročníku (6 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,9 % | 30 000 až 70 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 96 kW (53,7 %), 1.2 Benzín 74 kW (22,0 %), 1.5 Nafta 96 kW (13,8 %).
Barevně převládá červená (21,1 %), druhá nejčastější je bílá (19,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 298 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2021 (98,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 63,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 40 286 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 19 895 až 62 598 km. To odpovídá asi 10 071 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (45,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (4,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2022
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 96 kW | 66 | 96,2 % | 366 928 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 54 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 395 000 Kč |
| 50 000 km | 371 000 Kč |
| 75 000 km | 344 000 Kč |
| 100 000 km | 322 000 Kč |
| 125 000 km | 298 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 365 000 Kč (při mediánovém nájezdu 53 992 km). Běžné rozpětí je od 314 900 do 408 664 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 468 912 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 291 275 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 395 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 298 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Maďarsko50,0 % · 3 vozidla
- Francie33,3 % · 2 vozidla
- Slovensko16,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha45,0 % · 176 prohlídek
- Středočeský kraj32,7 % · 128 prohlídek
- Jihomoravský kraj22,3 % · 87 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená21,1 % · 26 vozidel
- Bílá19,5 % · 24 vozidel
- Šedá19,5 % · 24 vozidel
- Oranžová17,1 % · 21 vozidel
- Modrá13,8 % · 17 vozidel
- ostatní8,9 % · 11 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 72,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2022 patří u C4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 2022
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.