Citroën C4 2023
Způsobilé na 30 dnů 0,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti, z 227 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 370 261 Kčmedián 399 094 Kčdo 427 295 Kč
Citroën C4 ročníku 2023 má v ČR 115 vozů. V provozu jich zůstává 110 vozů (95,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 20,9 % (24 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 96 kW (75,7 %), 1.2 Benzín 74 kW (16,5 %), 1.5 Nafta 96 kW (7,8 %).
Nejčastější barva je šedá (38,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 227 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,1 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 4,4 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 99,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (97,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 14 981 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 7 173 až 33 116 km. To odpovídá asi 4 994 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (63,5 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit další 2 závadySkrýt další závady
Motorizace ročníku 2023
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 96 kW | 87 | 99,4 % | 398 069 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 40 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 413 000 Kč |
| 50 000 km | 386 000 Kč |
| 75 000 km | 358 000 Kč |
| 100 000 km | 336 000 Kč |
| 125 000 km | 310 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 399 094 Kč (při mediánovém nájezdu 40 099 km). Běžné rozpětí je od 370 261 do 427 295 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 497 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 350 836 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 413 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 310 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Maďarsko45,8 % · 11 vozidel
- Francie20,8 % · 5 vozidel
- Německo16,7 % · 4 vozidla
- Belgie4,2 % · 1 vozidlo
- Dánsko4,2 % · 1 vozidlo
- ostatní země8,3 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha55,9 % · 127 prohlídek
- Moravskoslezský kraj16,7 % · 38 prohlídek
- Středočeský kraj15,4 % · 35 prohlídek
- ostatní11,9 % · 27 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá38,3 % · 44 vozidel
- Bílá23,5 % · 27 vozidel
- Červená14,8 % · 17 vozidel
- Modrá13,9 % · 16 vozidel
- Černá8,7 % · 10 vozidel
- ostatní0,9 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 610 vozů Citroënu C4 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2023 patří u C4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,4 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 2023
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.