Citroën C4 2021
Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 551 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 299 900 Kčmedián 324 347 Kčdo 360 000 Kč
Ročník 2021 Citroënu C4 má v českých registrech 223 vozů. V provozu zůstává 220 vozů (98,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 18 vozů (8,1 %).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,7 % | 30 000 až 60 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 96 kW (82,1 %), 1.2 Benzín 74 kW (10,8 %), 1.5 Nafta 96 kW (4,5 %).
Barevně převládá oranžová (26,0 %), druhá nejčastější je šedá (18,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 551 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 98,3 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 3,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (96,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 58,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 39 088 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 547 až 60 963 km. To odpovídá asi 7 818 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (37,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (8,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2021
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 96 kW | 183 | 98,2 % | 321 062 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 74 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 370 000 Kč |
| 50 000 km | 345 000 Kč |
| 75 000 km | 323 000 Kč |
| 100 000 km | 304 000 Kč |
| 125 000 km | 283 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 324 347 Kč (při mediánovém nájezdu 73 600 km). Běžné rozpětí je od 299 900 do 360 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 388 600 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 278 779 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 370 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 283 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie66,7 % · 12 vozidel
- Německo11,1 % · 2 vozidla
- Dánsko5,6 % · 1 vozidlo
- Maďarsko5,6 % · 1 vozidlo
- Slovensko5,6 % · 1 vozidlo
- ostatní země5,6 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha33,6 % · 185 prohlídek
- Středočeský kraj29,9 % · 165 prohlídek
- Jihomoravský kraj27,0 % · 149 prohlídek
- ostatní9,4 % · 52 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Oranžová26,0 % · 58 vozidel
- Šedá18,8 % · 42 vozidel
- Modrá17,9 % · 40 vozidel
- Bílá17,5 % · 39 vozidel
- Červená16,1 % · 36 vozidel
- ostatní3,6 % · 8 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 46,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 705 vozů Citroënu C4 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2021 patří u C4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.