Citroën C4 2025
Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 515 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 439 900 Kčmedián 478 394 Kčdo 515 000 Kč
Ročník 2025 Citroënu C4 má v českých registrech 274 vozů. V provozu zůstává 274 vozů (100,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 16 vozů (5,8 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 96 kW (62,4 %), 1.2 Benzín 74 kW (19,3 %), 1.2 Benzín 100 kW (15,7 %).
Nejčastější barva je šedá (31,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 515 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2025 mělo plnou způsobilost 98,4 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 3,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 2 103 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 377 až 11 680 km. To odpovídá asi 2 103 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (42,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (5,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2025
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 96 kW | 171 | 98,5 % | 479 900 Kč |
| 1.2 Benzín 74 kW | 53 | 97,7 % | 392 364 Kč |
| 1.2 Benzín 100 kW | 43 | 98,7 % | 545 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 7 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 450 000 Kč |
| 50 000 km | 414 000 Kč |
| 75 000 km | 392 000 Kč |
| 100 000 km | 363 000 Kč |
| 125 000 km | 309 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 ročníku 2025 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 478 394 Kč (při mediánovém nájezdu 6 852 km). Běžné rozpětí je od 439 900 do 515 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 571 460 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 400 658 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 450 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 309 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 2025 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie62,5 % · 10 vozidel
- Rakousko31,3 % · 5 vozidel
- Španělsko6,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha10,7 % · 55 prohlídek
- Jihomoravský kraj7,2 % · 37 prohlídek
- Středočeský kraj7,2 % · 37 prohlídek
- ostatní75,0 % · 386 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá31,0 % · 85 vozidel
- Bílá24,8 % · 68 vozidel
- Červená24,5 % · 67 vozidel
- Modrá8,0 % · 22 vozidel
- Zelená7,7 % · 21 vozidel
- ostatní4,0 % · 11 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 634 vozů Citroënu C4 2025 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2025 patří u C4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 2025
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.