Citroën C4 2014
Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 1 647 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 102 280 Kčmedián 125 996 Kčdo 164 850 Kč
V roce 2014 eviduje registr Citroënu C4 246 vozů. V provozu jich zůstává 223 vozů (90,7 %); ze zahraničí dovezeno 35 vozů (14,2 %).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 6,9 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,3 % | 30 000 až 70 000 km |
| 6 let | 95,9 % | 50 000 až 110 000 km |
| 8 let | 94,5 % | 60 000 až 130 000 km |
| 10 let | 92,5 % | 90 000 až 180 000 km |
| 12 let | 90,5 % | 100 000 až 200 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 88 kW (31,3 %), 1.6 Nafta 68 kW (28,0 %), 1.6 Nafta 84 kW (19,1 %).
Nejčastější barva je bílá (39,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 647 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 100 263 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 62 686 až 146 132 km. To odpovídá asi 8 355 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,4 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (14,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 726 | 25,3 % |
| Brzdové zařízení | 578 | 20,1 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 495 | 17,2 % |
| Výhledy | 281 | 9,8 % |
| Obtěžování okolí | 268 | 9,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 215 | 7,5 % |
| Řízení | 204 | 7,1 % |
| Identifikace vozidla | 103 | 3,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2014
Závady, které technici u Citroënu C4 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1 | B | 2,2× |
| Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5 | B | 1,55× |
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2 | B | 1,35× |
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 1,34× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.1 | 14 let | 324 |
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 14 let | 519 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.2 | 15 let | 423 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 15 let | 5 667 |
| Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.5 | 16 let | 574 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2014
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 88 kW | 77 | 95,5 % | 139 325 Kč |
| 1.6 Nafta 68 kW | 69 | 96,2 % | 111 470 Kč |
| 1.6 Nafta 84 kW | 47 | 96,2 % | 169 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 181 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 167 000 Kč |
| 150 000 km | 141 000 Kč |
| 200 000 km | 116 000 Kč |
| 250 000 km | 102 000 Kč |
| 300 000 km | 82 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 125 996 Kč (při mediánovém nájezdu 180 520 km). Běžné rozpětí je od 102 280 do 164 850 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 188 370 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 80 088 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 167 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 82 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie28,6 % · 10 vozidel
- Německo28,6 % · 10 vozidel
- Belgie17,1 % · 6 vozidel
- Rakousko11,4 % · 4 vozidla
- Slovensko5,7 % · 2 vozidla
- ostatní země2,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena5,7 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj42,4 % · 1 047 prohlídek
- Hlavní město Praha32,2 % · 794 prohlídek
- Moravskoslezský kraj25,4 % · 626 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá39,8 % · 98 vozidel
- Hnědá16,7 % · 41 vozidel
- Šedá13,4 % · 33 vozidel
- Červená5,3 % · 13 vozidel
- Černá4,9 % · 12 vozidel
- ostatní19,9 % · 49 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 949 vozů Citroënu C4 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.