Citroën C4 2015
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 1 033 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 130 653 Kčmedián 151 063 Kčdo 190 548 Kč
Citroën C4 ročníku 2015 má v ČR 157 vozů. V provozu jich zůstává 153 vozů (97,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 12,7 % (20 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 3,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,1 % | 30 000 až 80 000 km |
| 6 let | 96,6 % | 50 000 až 110 000 km |
| 8 let | 96,4 % | 70 000 až 140 000 km |
| 10 let | 93,0 % | 90 000 až 170 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 84 kW (24,2 %), 1.6 Benzín 88 kW (16,6 %), 1.2 Benzín 81 kW (16,6 %).
Barevně převládá bílá (26,1 %), druhá nejčastější je hnědá (23,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 033 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 90 154 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 55 799 až 137 081 km. To odpovídá asi 8 196 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,3 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (12,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 290 | 22,0 % |
| Brzdové zařízení | 284 | 21,5 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 255 | 19,3 % |
| Výhledy | 173 | 13,1 % |
| Obtěžování okolí | 92 | 7,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 79 | 6,0 % |
| Řízení | 76 | 5,8 % |
| Identifikace vozidla | 72 | 5,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2015
Závady, které technici u Citroënu C4 2015 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 1,41× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 14 let | 519 |
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 14 let | 5 380 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 15 let | 5 667 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 160 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 237 000 Kč |
| 100 000 km | 188 000 Kč |
| 150 000 km | 159 000 Kč |
| 200 000 km | 132 000 Kč |
| 250 000 km | 116 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 151 063 Kč (při mediánovém nájezdu 160 454 km). Běžné rozpětí je od 130 653 do 190 548 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 206 271 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 110 078 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 237 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 116 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie40,0 % · 8 vozidel
- Německo25,0 % · 5 vozidel
- Itálie10,0 % · 2 vozidla
- Belgie5,0 % · 1 vozidlo
- Lucembursko5,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země10,0 % · 2 vozidla
- země neurčena5,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj41,3 % · 692 prohlídek
- Hlavní město Praha33,7 % · 564 prohlídek
- Jihomoravský kraj25,0 % · 419 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá26,1 % · 41 vozidel
- Hnědá23,6 % · 37 vozidel
- Červená22,9 % · 36 vozidel
- Šedá22,3 % · 35 vozidel
- Modrá3,2 % · 5 vozidel
- ostatní1,9 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 56,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 563 vozů Citroënu C4 2015 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.