Citroën C4 2007
Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 22 492 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 34 738 Kčmedián 48 280 Kčdo 59 000 Kč
Ročník 2007 Citroënu C4 má v českých registrech 2 121 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. V provozu zůstává 1 535 vozů (72,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 465 vozů (21,9 %).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 6,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,2 % | 30 000 až 70 000 km |
| 6 let | 95,8 % | 50 000 až 100 000 km |
| 8 let | 94,6 % | 70 000 až 130 000 km |
| 10 let | 93,4 % | 80 000 až 160 000 km |
| 12 let | 91,1 % | 100 000 až 170 000 km |
| 14 let | 92,6 % | 110 000 až 190 000 km |
| 16 let | 92,3 % | 120 000 až 200 000 km |
| 18 let | 89,5 % | 130 000 až 220 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 65 kW (53,8 %), 1.6 Benzín 80 kW (19,1 %), 1.6 Nafta 66 kW (12,3 %).
Barevně převládá šedá-metal (11,2 %), druhá nejčastější je šedá (11,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 22 492 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 130 767 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 87 197 až 178 350 km. To odpovídá asi 6 882 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (44,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 8 551 | 29,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 7 333 | 25,1 % |
| Brzdové zařízení | 5 475 | 18,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 2 442 | 8,4 % |
| Řízení | 1 952 | 6,7 % |
| Výhledy | 1 667 | 5,7 % |
| Obtěžování okolí | 1 110 | 3,8 % |
| Identifikace vozidla | 705 | 2,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2007
Závady, které technici u Citroënu C4 2007 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5 | B | 1,98× |
| Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2 | B | 1,81× |
| Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11 | B | 1,43× |
| Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4 | B | 1,41× |
| Nesvítí zpětný světlometSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.6.1.1.2 | B | 1,37× |
| Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8 | B | 1,35× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 14 let | 5 380 |
| Poškozená / zkorodovaná část odpruženíkód 5.3.1.2.1 | 15 let | 131 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 15 let | 5 667 |
| Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.5 | 16 let | 574 |
| Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.2 | 16 let | 631 |
Zobrazit všech 10 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.11 | 16 let | 167 |
| Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.4 | 16 let | 320 |
| Nesvítí zpětný světlometkód 4.6.1.1.2 | 16 let | 91 |
| Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.8 | 16 let | 439 |
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 16 let | 1 135 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2007
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 65 kW | 1 141 | 94,7 % | 55 752 Kč |
| 1.6 Benzín 80 kW | 405 | 95,3 % | 44 250 Kč |
| 1.6 Nafta 66 kW | 260 | 93,9 % | 48 280 Kč |
| 1.6 Nafta 80 kW | 227 | 92,8 % | 33 950 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 187 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 70 000 Kč |
| 150 000 km | 55 000 Kč |
| 200 000 km | 45 000 Kč |
| 250 000 km | 40 000 Kč |
| 300 000 km | 33 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 48 280 Kč (při mediánovém nájezdu 186 500 km). Běžné rozpětí je od 34 738 do 59 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 67 568 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 28 944 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 70 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 33 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo35,7 % · 166 vozidel
- Francie15,5 % · 72 vozidel
- Itálie11,4 % · 53 vozidel
- Rakousko7,3 % · 34 vozidel
- Nizozemsko7,1 % · 33 vozidel
- ostatní země17,8 % · 83 vozidel
- země neurčena5,2 % · 24 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj18,8 % · 4 224 prohlídek
- Moravskoslezský kraj12,2 % · 2 734 prohlídek
- Jihomoravský kraj11,4 % · 2 558 prohlídek
- ostatní57,7 % · 12 976 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza11,2 % · 238 vozidel
- Šedá11,1 % · 236 vozidel
- Červená základní8,4 % · 179 vozidel
- Šedá pastel8,1 % · 172 vozidel
- Červená7,8 % · 165 vozidel
- ostatní53,3 % · 1 131 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 39,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 2 608 vozů Citroënu C4 2007 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 2007
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.