Citroën C4 2007

1.6 Nafta 80 kW

Kód motoru: 9HZ · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
80 kW
Výkon (109 k)
~1 600 cm³
Objem
4,7 l/100 km
Ø spotřeba
126 g/km
Ø CO₂
192 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 362 kg· rozvor 2 611 mm· délka 4 271 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
227
V provozu
136
Způsobilost na STK
92,8 %
STK kontrol
2 409

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 2 409 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 28 944 Kčmedián 33 950 Kčdo 55 000 Kč

V nabídce Citroënu C4 ročníku 2007 obsadila motorizace 1.6 Nafta 80 kW čtvrtá pozici: 227 vozů (10,7 % ročníku).

Tato motorizace92,8 %
Ročník celkem94,4 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,8 %
100-200 000 km91,5 %
200-300 000 km91,4 %
nad 300 000 km94,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,8 % (2 409 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2007 (ročník průměrně 94,4 %).

Plnou způsobilost mělo 92,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 80 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B2,05×
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B2,03×
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,5×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.315 let1 240
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.116 let452
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let439
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.216 let631
Zobrazit všech 6 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.116 let3 814

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

31 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 227 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

9HZ
61,7 %140 ks
9HY
38,3 %87 ks

Další motorizace Citroënu C4 2007

Cenový odhad

28 944
od Kč
33 950
medián Kč
55 000
do Kč

Při nájezdu kolem 200 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km56 000 Kč
150 000 km42 000 Kč
200 000 km34 000 Kč
250 000 km30 000 Kč
300 000 km25 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 80 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 33 950 Kč (při typickém nájezdu 200 023 km). Běžné rozmezí je 28 944–55 000 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2007 (48 280 Kč) je tato motorizace o 30 % níže.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 56 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 25 000 Kč.

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2007 1.6 Nafta 80 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.