Citroën C4 2007
1.4 Benzín 65 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 12 069 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 40 000 Kčmedián 55 752 Kčdo 59 000 Kč
V nabídce Citroënu C4 ročníku 2007 obsadila motorizace 1.4 Benzín 65 kW první pozici: 1 141 vozů (53,8 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem KFU.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 95,2 % |
| 100-200 000 km | 92,8 % |
| 200-300 000 km | 92,0 % |
| nad 300 000 km | 90,9 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,7 % (12 069 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2007 (ročník průměrně 94,4 %).
Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 65 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5 | B | 2,2× |
| Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2 | B | 1,73× |
| Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4 | B | 1,44× |
| Nesvítí obrysová / denní svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.1.1.2 | B | 1,33× |
| Poškozená / zkorodovaná část odpruženíNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.1 | B | 1,33× |
| Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1 | B | 1,3× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 14 let | 5 380 |
| Poškozená / zkorodovaná část odpruženíkód 5.3.1.2.1 | 15 let | 131 |
| Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.1 | 15 let | 333 |
| Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.5 | 16 let | 574 |
| Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.2 | 16 let | 631 |
Zobrazit všech 8 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.4 | 16 let | 320 |
| Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.2 | 16 let | 438 |
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 16 let | 1 135 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Citroënu C4 2007
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 152 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 90 000 Kč |
| 100 000 km | 70 000 Kč |
| 150 000 km | 56 000 Kč |
| 200 000 km | 47 000 Kč |
| 250 000 km | 42 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.4 Benzín 65 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 55 752 Kč (při typickém nájezdu 152 039 km). Běžné rozmezí je 40 000–59 000 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2007 (48 280 Kč) je tato motorizace o 15 % výše.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 90 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 42 000 Kč.