Citroën C4 2005

Evidováno
1 873
Způsobilost na STK
93,8 %
Ø nájezd (medián)
148 344 km
Dovezeno (1 011 ks)
54 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 20 801 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 28 000 Kčmedián 41 038 Kčdo 55 178 Kč

Citroën C4 ročníku 2005 má v ČR 1 873 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 1 121 vozů (59,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 54,0 % (1 011 vozů).

Ročník 200593,8 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C4 2005 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 20 let klesla plná způsobilost o 7,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,1 %30 000 až 80 000 km
6 let94,6 %50 000 až 110 000 km
8 let93,1 %70 000 až 140 000 km
10 let92,8 %90 000 až 160 000 km
12 let93,0 %110 000 až 180 000 km
14 let89,9 %120 000 až 200 000 km
16 let91,6 %130 000 až 210 000 km
18 let91,4 %140 000 až 220 000 km
20 let88,3 %150 000 až 230 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 65 kW (27,7 %), 1.6 Benzín 80 kW (25,9 %), 1.6 Nafta 66 kW (19,2 %).

Barevně převládá šedá-metal (17,2 %), druhá nejčastější je šedá (11,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 20 801 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 148 344 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 106 432 až 193 740 km. To odpovídá asi 7 064 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (54,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku9 46331,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7 05123,4 %
Brzdové zařízení5 64418,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2 7789,2 %
Řízení1 7845,9 %
Výhledy1 6165,4 %
Obtěžování okolí1 2184,0 %
Identifikace vozidla6212,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
3 670×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
2 582×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
1 877×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
1 863×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1 630×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
1 205×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
1 127×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1 093×

Na co se zaměřit u ročníku 2005

Závady, které technici u Citroënu C4 2005 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11B2,32×
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B2,17×
Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5B1,98×
Nefunkční korekce sklonu světelSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.5.2.2B1,86×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B1,82×
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,65×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.214 let519
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.114 let5 380
Poškozená / zkorodovaná část odpruženíkód 5.3.1.2.115 let131
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.315 let1 240
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.1116 let167
Zobrazit všech 12 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let439
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.516 let574
Nefunkční korekce sklonu světelkód 4.1.5.2.216 let60
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.116 let452
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.216 let631
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.416 let320
Vytékající / nefunkční tlumič pérováníkód 5.3.2.2.217 let77

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

13 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P1351387×P144558×P240846×U121842×P029940×P001234×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2005

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 65 kW51894,1 %44 500 Kč
1.6 Benzín 80 kW48593,9 %45 000 Kč
1.6 Nafta 66 kW35993,6 %41 000 Kč
1.6 Nafta 80 kW33493,4 %33 236 Kč
2.0 Nafta 100 kW9293,7 %50 000 Kč

Cenový odhad

28 000
od Kč
41 038
medián Kč
55 178
do Kč

Při nájezdu kolem 181 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km61 000 Kč
150 000 km47 000 Kč
200 000 km38 000 Kč
250 000 km34 000 Kč
300 000 km28 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C4 ročníku 2005 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 41 038 Kč (při mediánovém nájezdu 181 319 km). Běžné rozpětí je od 28 000 do 55 178 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 67 456 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 23 886 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 61 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 28 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C4 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo29,0 % · 293 vozidel
  • Itálie16,3 % · 165 vozidel
  • Francie12,5 % · 126 vozidel
  • Rakousko6,6 % · 67 vozidel
  • Belgie4,5 % · 46 vozidel
  • ostatní země7,1 % · 72 vozidel
  • země neurčena23,9 % · 242 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj17,8 % · 3 707 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,7 % · 2 217 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,2 % · 2 118 prohlídek
  • ostatní61,3 % · 12 759 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza17,2 % · 323 vozidel
  • Šedá11,6 % · 218 vozidel
  • Černá metalíza7,0 % · 132 vozidel
  • Červená metalíza6,0 % · 112 vozidel
  • Šedá pastel5,9 % · 110 vozidel
  • ostatní52,2 % · 978 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
61,2 %
evidováno u 1 561 vozů
Tažné zařízení
18,4 %
evidováno u 469 vozů
Katalyzátor
12,2 %
evidováno u 311 vozů
Airbag
8,5 %
evidováno u 217 vozů
Klimatizace
6,3 %
evidováno u 161 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 34,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 66,8 %EURO 3 · 32,5 %EURO 5 · 0,6 %EURO 2 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 2 551 vozů Citroënu C4 2005 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
23,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
59,4 %
vyvezeno 3,4 % · zaniklo 31,8 %

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2005

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.