Citroën C4 2005

1.6 Nafta 66 kW

Kód motoru: 9HX

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 600 cm³
Objem
4,7 l/100 km
Ø spotřeba
125 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 331 kg· rozvor 2 608 mm· délka 4 262 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
359
V provozu
166
Způsobilost na STK
93,6 %
STK kontrol
3 799

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 3 799 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 29 000 Kčobvykle 41 000 Kčdo 58 000 Kč

Třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2005 je 1.6 Nafta 66 kW - registr eviduje 359 vozů (19,2 % z celkového ročníku).

Tato motorizace93,6 %
Ročník celkem93,8 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,8 %
100-200 000 km93,3 %
200-300 000 km90,9 %
nad 300 000 km89,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,6 % (3 799 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2005 (ročník průměrně 93,8 %).

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 66 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B3,93×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B3,62×
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11B1,9×
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,59×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B1,4×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 704 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.114 let5 380
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.114 let810
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.215 let423
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.315 let1 240
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.415 let2 008
Zobrazit všech 12 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.115 let142
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let439
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.116 let452
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.1116 let167
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.216 let631
Nefunkční stěrač zadního sklakód 3.4.1.117 let296

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

24 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C4 2005

Cenový odhad

29 000
od Kč
41 000
obvykle Kč
58 000
do Kč

Při nájezdu kolem 181 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km61 000 Kč
150 000 km48 000 Kč
200 000 km39 000 Kč
250 000 km34 000 Kč
300 000 km29 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 66 kW vychází při nájezdu kolem 181 000 km na přibližně 41 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 29 000 a 58 000 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 61 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 29 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2005 1.6 Nafta 66 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.