Citroën Xsara 2002

1.7 Benzín 85 kW

Kód motoru: 6FZ · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 700 cm³
Objem
7,7 l/100 km
Ø spotřeba
183 g/km
Ø CO₂
190 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 309 kg· rozvor 2 760 mm· délka 4 276 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín + E85benzín 95

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
1 105
V provozu
346
Způsobilost na STK
93,5 %
STK kontrol
10 200

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 10 200 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

1.7 Benzín 85 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2002. V registrech je evidováno 1 105 vozů (19,6 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 6FZ (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace93,5 %
Ročník celkem93,1 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,0 %
100-200 000 km92,3 %
200-300 000 km91,0 %
nad 300 000 km88,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,5 % (10 200 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2002 (ročník průměrně 93,1 %).

Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.7 Benzín 85 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Emisní závady z řídicí jednotkyObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9B3,29×
Nefunkční kontrolka MILObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.5B2,06×
Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2B1,92×
Chybová hlášení z OBDObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.4B1,79×
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B1,69×
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B1,67×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.220 let610
Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.120 let503
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.120 let1 252
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.120 let2 830
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.120 let12 303
Zobrazit všech 19 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.120 let4 347
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.120 let1 505
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.120 let4 814
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.120 let3 729
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.120 let10 719
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.120 let2 254
Emisní závady z řídicí jednotkykód 8.2.1.2.921 let190
Nefunkční kontrolka MILkód 8.2.1.2.521 let91
Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.221 let509
Chybová hlášení z OBDkód 8.2.1.2.421 let74
Koroze karoserie narušující pevnostkód 6.2.1.1.221 let693
Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavukód 4.11.3.121 let301
Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.322 let277
Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.122 let287

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 1 105 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

6FZ
99,9 %1 104 ks
EW6/6FZ
0,1 %1 ks

Další motorizace Citroënu Xsary 2002

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2002 1.7 Benzín 85 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.