Citroën Xsara 2002

1.6 Benzín 80 kW

Kód motoru: NFU · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
80 kW
Výkon (109 k)
~1 600 cm³
Objem
7 l/100 km
Ø spotřeba
161 g/km
Ø CO₂
195 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 218 kg· rozvor 2 540 mm· délka 4 252 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95
Evidováno
645
V provozu
243
Způsobilost na STK
92,4 %
STK kontrol
5 887

Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 5 887 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Čtvrtá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2002 je 1.6 Benzín 80 kW - registr eviduje 645 vozů (11,5 % z celkového ročníku).

Tato motorizace92,4 %
Ročník celkem93,1 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,4 %
100-200 000 km91,8 %
200-300 000 km90,6 %
nad 300 000 km84,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,4 % (5 887 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2002 (ročník průměrně 93,1 %).

Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 80 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Slabý brzdný účinek parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.4.2.1.1B2,07×
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,85×
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B1,57×
Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5B1,48×
Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2B1,42×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,41×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.520 let298
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.220 let611
Nefunkční parkovací brzda (některé kolo)kód 1.4.1.1.120 let264
Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.120 let503
Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.220 let610
Zobrazit všech 19 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.120 let8 530
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.420 let4 941
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.320 let2 302
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.120 let2 613
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.120 let1 252
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.120 let12 303
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.120 let3 729
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.120 let13 899
Slabý brzdný účinek parkovací brzdykód 1.4.2.1.121 let563
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.221 let473
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.421 let541
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.121 let485
Některé okno nelze otevřítkód 3.2.5.121 let745
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.121 let2 815

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

7,3 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 645 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

NFU
99,7 %643 ks
AM2A
0,2 %1 ks
NFZ
0,2 %1 ks

Další motorizace Citroënu Xsary 2002

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2002 1.6 Benzín 80 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.