Citroën Xsara 2000

1.7 Benzín+LPG 85 kW

Kód motoru: 6FZ · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín+LPG
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 700 cm³
Objem
7,7 l/100 km
Ø spotřeba
187 g/km
Ø CO₂
190 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 341 kg· rozvor 2 760 mm· délka 4 276 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín + LPGbenzín 95 + LPGbenzín+lpg

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
100
V provozu
23
Způsobilost na STK
91,4 %
STK kontrol
1 001

Způsobilé na 30 dnů 7,5 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti, z 1 001 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Desátá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2000 je 1.7 Benzín+LPG 85 kW - registr eviduje 100 vozů (1,4 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 6FZ (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace91,4 %
Ročník celkem92,4 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km92,6 %
200-300 000 km90,2 %
nad 300 000 km88,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 91,4 % (1 001 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu) mezi motory ročníku 2000 (ročník průměrně 92,4 %).

Plnou způsobilost mělo 91,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.7 Benzín+LPG 85 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Emisní závady z řídicí jednotkyObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9B2,14×
Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2B1,78×
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B1,74×
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B1,74×
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B1,63×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,39×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.120 let1 252
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.120 let4 347
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.120 let3 729
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.120 let12 303
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.120 let2 830
Zobrazit všech 17 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.120 let8 530
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.120 let4 814
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.120 let18 693
Emisní závady z řídicí jednotkykód 8.2.1.2.921 let190
Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.221 let509
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.421 let541
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.121 let485
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.221 let473
Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.122 let287
Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.322 let277
Prasklá prachovka převodky řízeníkód 2.1.1.5.222 let691
Nesvítí některý přední mlhový světlometkód 4.5.1.1.122 let354

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

6,3 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P33AA21×P014121×P013618×P040318×P034015×P04408×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 100 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

6FZ
99,0 %99 ks
EW7
1,0 %1 ks

Další motorizace Citroënu Xsary 2000

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2000 1.7 Benzín+LPG 85 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.