Citroën Xsara 2000

2.0 Nafta 66 kW

Kód motoru: RHY · 4 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~2 000 cm³
Objem
5,4 l/100 km
Ø spotřeba
145 g/km
Ø CO₂
177 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 290 kg· rozvor 2 665 mm· délka 4 273 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
2 123
V provozu
495
Způsobilost na STK
92,7 %
STK kontrol
17 368

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 17 368 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

První nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2000 je 2.0 Nafta 66 kW - registr eviduje 2 123 vozů (29,7 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem RHY (další 3 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,7 %
Ročník celkem92,4 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km91,8 %
100-200 000 km92,9 %
200-300 000 km91,3 %
nad 300 000 km89,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,7 % (17 368 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2000 (ročník průměrně 92,4 %).

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 66 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B2,31×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B1,95×
Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.3.1.1B1,55×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B1,33×
Špatně seřízený sklon světelSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.1B1,33×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,33×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.819 let524
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.119 let497
Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.120 let503
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.220 let572
Špatně seřízený sklon světelkód 4.1.2.1.120 let275
Zobrazit všech 16 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.120 let8 530
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.320 let2 302
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.120 let1 505
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.420 let4 941
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.120 let2 613
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.120 let1 252
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.120 let12 303
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.120 let4 814
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.120 let4 347
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.121 let485
Přední mlhové světlomety nelze uvést v činnostkód 4.5.3.1.121 let107

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P038023×P09039×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 2 123 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:

RHY
99,7 %2 116 ks
DW 10
0,1 %3 ks
RHX
0,1 %2 ks
RHY/DW10TD/
0,0 %1 ks

Další motorizace Citroënu Xsary 2000

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2000 2.0 Nafta 66 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.