Citroën Xsara 2000

1.8 Benzín 66 kW

Kód motoru: LFX · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 800 cm³
Objem
7,9 l/100 km
Ø spotřeba
192 g/km
Ø CO₂
182 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 126 kg· rozvor 2 540 mm· délka 4 227 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
497
V provozu
98
Způsobilost na STK
92,7 %
STK kontrol
3 629

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 3 629 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pátá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2000 je 1.8 Benzín 66 kW - registr eviduje 497 vozů (7,0 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem LFX (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,7 %
Ročník celkem92,4 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km92,8 %
100-200 000 km92,0 %
200-300 000 km91,8 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,7 % (3 629 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2000 (ročník průměrně 92,4 %).

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.8 Benzín 66 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Vnější poškození lanovodůBrzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1A1,8×
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1A1,63×
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1A1,55×
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1A1,51×
Netěsnost nápravyNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1A1,45×
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1A1,45×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 333 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.120 let2 613
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.120 let12 303
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.120 let10 719
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.120 let8 530
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.120 let3 729
Zobrazit všech 10 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.120 let18 693
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.120 let4 814
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.120 let4 347
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.120 let1 924
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.120 let1 505

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 497 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

LFX
99,8 %496 ks
N1LFXF
0,2 %1 ks

Další motorizace Citroënu Xsary 2000

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2000 1.8 Benzín 66 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.