Citroën Xsara 2000
1.4 Benzín 55 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 7 357 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2000 je 1.4 Benzín 55 kW - registr eviduje 934 vozů (13,1 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem KFX (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 92,1 % |
| 100-200 000 km | 91,2 % |
| 200-300 000 km | 92,4 % |
| nad 300 000 km | 94,4 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 92,5 % (7 357 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2000 (ročník průměrně 92,4 %).
Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 55 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Poškozená prachovka poloosyNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2 | B | 1,59× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.1 | 20 let | 1 252 |
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 20 let | 8 530 |
| Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.1 | 20 let | 3 729 |
| Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.4 | 20 let | 4 941 |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.1 | 20 let | 12 303 |
Zobrazit všech 11 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.1 | 20 let | 4 814 |
| Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.1 | 20 let | 10 719 |
| Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.1 | 20 let | 18 693 |
| Poškozená prachovka poloosykód 5.3.4.2.2 | 21 let | 224 |
| Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.1 | 21 let | 1 080 |
| Poškození zařízení pro nepřímý výhledkód 3.3.4.1 | 21 let | 377 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 934 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru: