Citroën Xsara 1999

2.0 Nafta 66 kW

Kód motoru: RHY · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~2 000 cm³
Objem
5,2 l/100 km
Ø spotřeba
159 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 228 kg· rozvor 2 546 mm· délka 4 255 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
473
V provozu
73
Způsobilost na STK
90,9 %
STK kontrol
3 203

Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti, z 3 203 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 20 519 Kčmedián 20 519 Kčdo 21 834 Kč

2.0 Nafta 66 kW je pátá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 1999. V registrech je evidováno 473 vozů (9,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem RHY (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace90,9 %
Ročník celkem92,0 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km88,3 %
200-300 000 km90,6 %
nad 300 000 km88,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 90,9 % (3 203 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu) mezi motory ročníku 1999 (ročník průměrně 92,0 %).

Plnou způsobilost mělo 90,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 423 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 473 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

RHY
99,6 %471 ks
RHY-10DYEO
0,4 %2 ks

Další motorizace Citroënu Xsary 1999

Cenový odhad

20 519
od Kč
20 519
medián Kč
21 834
do Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 66 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 20 519 Kč (při typickém nájezdu 213 471 km). Běžné rozmezí je 20 519–21 834 Kč.

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 1999 2.0 Nafta 66 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.