Citroën Xsara 1999

1.9 Nafta 66 kW

Kód motoru: DHY · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
66 kW
Výkon (90 k)
~1 900 cm³
Objem
6,6 l/100 km
Ø spotřeba
175 g/km
Ø CO₂
179 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 2· Ø hmotnost 1 205 kg· rozvor 2 540 mm· délka 4 271 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
693
V provozu
93
Způsobilost na STK
93,1 %
STK kontrol
4 407

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 4 407 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 20 519 Kčmedián 20 519 Kčdo 21 834 Kč

Třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 1999 je 1.9 Nafta 66 kW - registr eviduje 693 vozů (13,7 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem DHY (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace93,1 %
Ročník celkem92,0 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km93,3 %
200-300 000 km90,3 %
nad 300 000 km86,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,1 % (4 407 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu) mezi motory ročníku 1999 (ročník průměrně 92,0 %).

Plnou způsobilost mělo 93,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 261 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 693 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

DHY
99,7 %691 ks
DVH
0,1 %1 ks
10CUJW-DHY
0,1 %1 ks

Další motorizace Citroënu Xsary 1999

Cenový odhad

20 519
od Kč
20 519
medián Kč
21 834
do Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.9 Nafta 66 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 20 519 Kč (při typickém nájezdu 213 471 km). Běžné rozmezí je 20 519–21 834 Kč.

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 1999 1.9 Nafta 66 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.