Citroën Xantia 1996
Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 9 894 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 19,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Citroën Xantia ročníku 1996 má v ČR 2 654 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. V provozu jich zůstává 293 vozů (11,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 89,6 % (2 378 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu Xantie 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 12 let a 24 let klesla plná způsobilost o 3,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 90,0 % | - |
| 14 let | 86,3 % | 150 000 až 210 000 km |
| 16 let | 87,0 % | 160 000 až 230 000 km |
| 18 let | 89,0 % | 160 000 až 240 000 km |
| 20 let | 89,9 % | 170 000 až 250 000 km |
| 22 let | 87,1 % | - |
| 24 let | 86,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 81 kW (14,2 %), 1.9 Nafta 66 kW (14,1 %), 1.8 Benzín 74 kW (11,8 %).
Barevně převládá zelená-metal (24,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (15,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 9 894 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 195 702 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 161 039 až 235 460 km. To odpovídá asi 6 523 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (51,2 %), pak následují Plzeňský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (89,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 6 102 | 39,9 % |
| Brzdové zařízení | 3 344 | 21,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 2 007 | 13,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 1 754 | 11,5 % |
| Řízení | 1 327 | 8,7 % |
| Výhledy | 481 | 3,1 % |
| Identifikace vozidla | 149 | 1,0 % |
| Jiné vybavení | 111 | 0,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1996
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.8 Benzín 81 kW | 376 | 92,6 % | – |
| 1.9 Nafta 66 kW | 375 | 94,3 % | – |
| 1.8 Benzín 74 kW | 313 | 93,1 % | – |
| 1.6 Benzín 65 kW | 287 | 94,1 % | – |
| 2.1 Nafta 80 kW | 205 | 92,9 % | – |
| 1.9 Nafta 67 kW | 179 | 95,7 % | – |
| 1.9 Nafta 51 kW | 86 | 94,4 % | – |
| 2.0 Benzín 97 kW | 80 | 93,4 % | – |
| 2.0 Benzín 89 kW | 55 | 90,6 % | – |
| 1.9 Nafta 68 kW | 49 | 94,4 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu Xantie 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo3,4 % · 81 vozidel
- Rakousko2,1 % · 49 vozidel
- Itálie0,8 % · 20 vozidel
- Dánsko0,4 % · 10 vozidel
- Německo (NDR)0,3 % · 8 vozidel
- ostatní země0,7 % · 16 vozidel
- země neurčena92,3 % · 2 194 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj15,2 % · 1 503 prohlídek
- Plzeňský kraj7,3 % · 725 prohlídek
- Hlavní město Praha7,1 % · 706 prohlídek
- ostatní70,3 % · 6 960 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza24,3 % · 646 vozidel
- Modrá metalíza15,5 % · 412 vozidel
- Červená metalíza9,9 % · 264 vozidel
- Šedá metalíza8,0 % · 212 vozidel
- Modrá tmavá8,0 % · 211 vozidel
- ostatní34,3 % · 909 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 2 681 vozů Citroënu Xantie 1996 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën Xantii 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.