Citroën Xantia 1998

Evidováno
1 936
Způsobilost na STK
93,4 %
Ø nájezd (medián)
198 157 km
Dovezeno (1 752 ks)
90 %

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 9 201 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Citroën Xantia ročníku 1998 má v ČR 1 936 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 260 vozů (13,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 90,5 % (1 752 vozů).

Ročník 199893,4 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu Xantie 1998 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
10 let88,4 % -
12 let89,7 %150 000 až 210 000 km
14 let88,1 %160 000 až 230 000 km
16 let90,7 %170 000 až 240 000 km
18 let88,2 %170 000 až 260 000 km
20 let84,6 % -
22 let90,7 % -
24 let91,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 81 kW (27,1 %), 1.9 Nafta 66 kW (26,1 %), 2.1 Nafta 80 kW (17,1 %).

Barevně převládá zelená-metal (16,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (13,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 9 201 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 93,4 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 198 157 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 163 074 až 239 416 km. To odpovídá asi 7 077 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,1 %), pak následují Plzeňský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (90,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku6 22740,8 %
Brzdové zařízení3 29421,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1 90212,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1 64010,7 %
Řízení1 3919,1 %
Výhledy4543,0 %
Identifikace vozidla2111,4 %
Jiné vybavení1390,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
2 341×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
1 223×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
1 012×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
976×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
878×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
670×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
518×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
511×

Motorizace ročníku 1998

MotorPočetSTK~cena
1.8 Benzín 81 kW52492,2 %–
1.9 Nafta 66 kW50693,7 %–
2.1 Nafta 80 kW33194,0 %–
1.8 Benzín 66 kW13094,1 %–
2.0 Benzín 97 kW12093,2 %–
1.9 Nafta 55 kW7295,2 %–

Z registru vozidel

Složení Citroënu Xantie 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo6,3 % · 110 vozidel
  • Rakousko1,8 % · 31 vozidel
  • Itálie1,3 % · 22 vozidel
  • Nizozemsko1,0 % · 17 vozidel
  • Francie0,9 % · 16 vozidel
  • ostatní země1,7 % · 29 vozidel
  • země neurčena87,2 % · 1 527 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,0 % · 1 474 prohlídek
  • Plzeňský kraj9,1 % · 841 prohlídek
  • Hlavní město Praha8,2 % · 752 prohlídek
  • ostatní66,7 % · 6 134 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza16,4 % · 318 vozidel
  • Modrá metalíza13,6 % · 263 vozidel
  • Šedá metalíza13,4 % · 260 vozidel
  • Červená metalíza11,1 % · 214 vozidel
  • Stříbrná7,4 % · 143 vozidel
  • ostatní38,1 % · 738 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
60,3 %
evidováno u 1 184 vozů
Tažné zařízení
50,5 %
evidováno u 991 vozů
Airbag
34,5 %
evidováno u 678 vozů
Katalyzátor
17,8 %
evidováno u 350 vozů
Klimatizace
14,9 %
evidováno u 293 vozů
Pohon na plyn
6,1 %
evidováno u 120 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 96,0 %EURO 1 · 4,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 963 vozů Citroënu Xantie 1998 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
7,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
13,6 %
vyvezeno 1,6 % · zaniklo 78,1 %

Jiné ročníky Citroënu Xantie

Proklepněte konkrétní Citroën Xantii 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.