Citroën Xantia 1995
Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 6 617 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Citroën Xantii ročníku 1995 eviduje registr 2 024 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. Aktivně jezdí 233 vozů (11,5 %), dovoz tvoří 78,5 % ročníku (1 589 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu Xantie 1995 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 88,8 % | 150 000 až 210 000 km |
| 16 let | 88,2 % | 160 000 až 230 000 km |
| 18 let | 89,3 % | 170 000 až 240 000 km |
| 20 let | 88,6 % | - |
| 22 let | 87,5 % | - |
| 24 let | 95,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 74 kW (24,8 %), 1.9 Nafta 66 kW (10,9 %), 1.6 Benzín 65 kW (10,5 %).
Barevně převládá zelená-metal (21,6 %), druhá nejčastější je modrá-metal (12,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 6 617 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 196 275 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 161 950 až 238 681 km. To odpovídá asi 6 331 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Plzeňský kraj.
Vysoký podíl dovozů (78,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 3 429 | 40,4 % |
| Brzdové zařízení | 1 864 | 22,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 061 | 12,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 920 | 10,8 % |
| Řízení | 819 | 9,6 % |
| Výhledy | 235 | 2,8 % |
| Identifikace vozidla | 93 | 1,1 % |
| Jiné vybavení | 70 | 0,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1995
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.8 Benzín 74 kW | 501 | 94,4 % | – |
| 1.9 Nafta 66 kW | 221 | 93,6 % | – |
| 1.6 Benzín 65 kW | 213 | 93,9 % | – |
| 2.0 Benzín 89 kW | 170 | 95,6 % | – |
| 1.9 Nafta 51 kW | 124 | 95,6 % | – |
| 1.9 Nafta 67 kW | 109 | 94,4 % | – |
| 1.8 Benzín 81 kW | 86 | 92,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu Xantie 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo3,3 % · 52 vozidel
- Rakousko1,1 % · 17 vozidel
- Itálie0,6 % · 9 vozidel
- Francie0,3 % · 5 vozidel
- Nizozemsko0,3 % · 4 vozidla
- ostatní země0,4 % · 7 vozidel
- země neurčena94,1 % · 1 495 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj11,7 % · 776 prohlídek
- Moravskoslezský kraj7,8 % · 519 prohlídek
- Plzeňský kraj7,7 % · 508 prohlídek
- ostatní72,8 % · 4 814 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza21,6 % · 437 vozidel
- Modrá metalíza12,9 % · 261 vozidel
- Modrá tmavá9,9 % · 200 vozidel
- Šedá metalíza8,5 % · 172 vozidel
- Červená metalíza7,3 % · 147 vozidel
- ostatní39,9 % · 807 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 2 015 vozů Citroënu Xantie 1995 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën Xantii 1995
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.