Citroën Xantia 1994

Evidováno
1 261
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
188 643 km
Dovezeno (837 ks)
66 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 3 726 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 25,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Citroën Xantia ročníku 1994 má v ČR 1 261 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 143 vozů (11,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 66,4 % (837 vozů).

Ročník 199494,2 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu Xantie 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let82,6 % -
16 let87,7 % -
18 let85,6 % -
20 let92,2 % -
22 let90,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 74 kW (25,5 %), 1.9 Nafta (11,5 %), 1.9 Nafta 67 kW (9,4 %).

Barevně převládá zelená-metal (20,1 %), druhá nejčastější je modrá-metal (11,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 3 726 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 188 643 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 155 017 až 236 465 km. To odpovídá asi 5 895 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,2 %), pak následují Plzeňský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (66,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 42839,7 %
Brzdové zařízení78821,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení44512,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav41711,6 %
Řízení3529,8 %
Výhledy1153,2 %
Identifikace vozidla521,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
533×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
288×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
238×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
206×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
194×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
181×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
123×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
120×

Motorizace ročníku 1994

MotorPočetSTK~cena
1.8 Benzín 74 kW32294,6 %–
1.9 Nafta 67 kW11897,4 %–
2.0 Benzín 89 kW11193,4 %–
1.9 Nafta 66 kW10092,8 %–
1.9 Nafta 51 kW9392,9 %–
1.6 Benzín 65 kW8093,1 %–

Z registru vozidel

Složení Citroënu Xantie 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo2,2 % · 18 vozidel
  • Rakousko1,8 % · 15 vozidel
  • Itálie0,5 % · 4 vozidla
  • Německo (NDR)0,5 % · 4 vozidla
  • Nizozemsko0,5 % · 4 vozidla
  • ostatní země1,1 % · 9 vozidel
  • země neurčena93,5 % · 783 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj8,9 % · 330 prohlídek
  • Plzeňský kraj5,6 % · 207 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj4,8 % · 177 prohlídek
  • ostatní80,8 % · 3 012 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza20,1 % · 253 vozidel
  • Modrá metalíza11,0 % · 139 vozidel
  • Šedá metalíza9,0 % · 114 vozidel
  • Modrá tmavá8,3 % · 105 vozidel
  • Bílá7,9 % · 99 vozidel
  • ostatní43,7 % · 551 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
41,3 %
evidováno u 514 vozů
ABS
37,0 %
evidováno u 460 vozů
Katalyzátor
36,2 %
evidováno u 450 vozů
Airbag
9,7 %
evidováno u 121 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 66,7 %EURO 2 · 33,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 244 vozů Citroënu Xantie 1994 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
14,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
11,3 %
vyvezeno 1,2 % · zaniklo 82,7 %

Jiné ročníky Citroënu Xantie

Proklepněte konkrétní Citroën Xantii 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.