Citroën C4 Picasso 2008

Evidováno
1 714
Způsobilost na STK
94,1 %
Ø nájezd (medián)
183 990 km
Dovezeno (984 ks)
57 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 18 874 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 38 000 Kčmedián 57 450 Kčdo 69 987 Kč

Pro Citroën C4 Picasso ročníku 2008 eviduje registr 1 714 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 1 168 vozů (68,1 %), dovoz tvoří 57,4 % ročníku (984 vozů).

Ročník 200894,1 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C4 Picasso 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 8,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,2 %50 000 až 120 000 km
6 let96,3 %90 000 až 170 000 km
8 let94,3 %120 000 až 190 000 km
10 let93,3 %140 000 až 220 000 km
12 let91,8 %160 000 až 230 000 km
14 let90,0 %170 000 až 250 000 km
16 let86,6 %180 000 až 270 000 km
18 let88,6 %190 000 až 280 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 80 kW (59,7 %), 2.0 Nafta 100 kW (19,1 %), 1.7 Benzín 92 kW (8,2 %).

Barevně převládá šedá-metal (14,5 %), druhá nejčastější je šedá (11,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 18 874 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 183 990 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 142 425 až 230 666 km. To odpovídá asi 10 222 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (57,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku7 64028,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7 29326,9 %
Brzdové zařízení4 22715,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2 4649,1 %
Obtěžování okolí1 8656,9 %
Řízení1 5615,8 %
Výhledy1 4905,5 %
Identifikace vozidla5832,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
2 925×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
2 431×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
2 055×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
1 934×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
1 624×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1 008×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
973×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
870×

Na co se zaměřit u ročníku 2008

Závady, které technici u Citroënu C4 Picasso 2008 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B3,48×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B3,28×
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11B3,2×
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1B1,77×
Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2B1,57×
Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1B1,57×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí povinný světlometkód 4.1.1.1.313 let119
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.413 let1 730
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.113 let1 307
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.313 let848
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.113 let569
Zobrazit všech 20 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.114 let673
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.1114 let254
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.114 let256
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.114 let345
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.214 let390
Nefunkční ostřikovač čelního sklakód 3.5.1.314 let93
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.514 let236
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.114 let171
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.815 let550
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.115 let5 587
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.115 let649
Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.115 let178
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.216 let170
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.116 let373

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

21 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
1.6 Nafta 80 kW1 02394,1 %48 000 Kč
2.0 Nafta 100 kW32794,3 %65 421 Kč
1.7 Benzín 92 kW14195,2 %60 183 Kč
1.7 Benzín+LPG 92 kW8492,9 %55 900 Kč
2.0 Benzín 103 kW5592,6 %59 000 Kč
2.0 Benzín+LPG 103 kW5293,6 %70 209 Kč

Cenový odhad

38 000
od Kč
57 450
medián Kč
69 987
do Kč

Při nájezdu kolem 206 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km92 000 Kč
150 000 km76 000 Kč
200 000 km59 000 Kč
250 000 km51 000 Kč
300 000 km42 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C4 Picasso ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 57 450 Kč (při mediánovém nájezdu 205 926 km). Běžné rozpětí je od 38 000 do 69 987 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 91 261 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 26 554 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 92 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 42 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C4 Picasso 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo26,4 % · 260 vozidel
  • Francie25,9 % · 255 vozidel
  • Belgie12,7 % · 125 vozidel
  • Itálie12,5 % · 123 vozidel
  • Nizozemsko7,7 % · 76 vozidel
  • ostatní země11,2 % · 110 vozidel
  • země neurčena3,6 % · 35 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,0 % · 3 024 prohlídek
  • Jihomoravský kraj11,7 % · 2 200 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj11,4 % · 2 144 prohlídek
  • ostatní61,0 % · 11 506 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza14,5 % · 249 vozidel
  • Šedá11,6 % · 199 vozidel
  • Černá11,1 % · 190 vozidel
  • Červená5,7 % · 97 vozidel
  • Modrá metalíza5,7 % · 97 vozidel
  • ostatní51,5 % · 882 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
49,5 %
evidováno u 1 376 vozů
Tažné zařízení
41,5 %
evidováno u 1 153 vozů
Pohon na plyn
5,5 %
evidováno u 153 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 88,7 %EURO 3 · 10,6 %EURO 5 · 0,4 %EURO 1 · 0,2 %EURO 6 · 0,1 %EURO 2 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 2 778 vozů Citroënu C4 Picasso 2008 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
30,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
67,7 %
vyvezeno 4,6 % · zaniklo 21,9 %

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.