Citroën C4 Picasso 2007

Evidováno
1 856
Způsobilost na STK
94,6 %
Ø nájezd (medián)
188 081 km
Dovezeno (1 215 ks)
65 %

Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 20 282 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 36 674 Kčmedián 45 000 Kčdo 65 089 Kč

Ročník 2007 Citroënu C4 Picasso má v českých registrech 1 856 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu zůstává 1 219 vozů (65,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 1 215 vozů (65,5 %).

Ročník 200794,6 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C4 Picasso 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 12,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,7 %50 000 až 120 000 km
6 let95,3 %90 000 až 170 000 km
8 let94,4 %120 000 až 190 000 km
10 let93,2 %140 000 až 220 000 km
12 let90,7 %160 000 až 240 000 km
14 let92,6 %180 000 až 250 000 km
16 let91,0 %190 000 až 270 000 km
18 let85,1 %200 000 až 280 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 80 kW (60,4 %), 2.0 Nafta 100 kW (23,2 %), 1.7 Benzín 92 kW (9,5 %).

Barevně převládá šedá-metal (15,8 %), druhá nejčastější je šedá (13,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 20 282 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 94,6 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2006 (93,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 188 081 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 146 582 až 233 826 km. To odpovídá asi 9 899 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,5 %), pak následují Ústecký kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (65,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku8 23728,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7 63426,5 %
Brzdové zařízení4 77316,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2 7579,6 %
Řízení1 7156,0 %
Výhledy1 6535,7 %
Obtěžování okolí1 4435,0 %
Identifikace vozidla5752,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
3 280×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
2 684×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
2 152×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
2 007×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
1 815×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1 109×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
1 093×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
1 046×

Na co se zaměřit u ročníku 2007

Závady, které technici u Citroënu C4 Picasso 2007 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11B3,1×
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B2,71×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B2,67×
Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2B1,87×
Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1B1,76×
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B1,72×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.112 let3 998
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.413 let259
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.413 let1 730
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.113 let1 307
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.313 let848
Zobrazit všech 20 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.113 let1 265
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.1114 let254
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.114 let673
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.114 let345
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.114 let256
Překážka v poli výhledu řidičekód 3.1.1.114 let70
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.214 let390
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.514 let236
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.114 let171
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.815 let550
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.115 let5 587
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.115 let649
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.216 let170
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.116 let373

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

21 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
1.6 Nafta 80 kW1 12194,4 %40 000 Kč
2.0 Nafta 100 kW43094,8 %67 251 Kč
1.7 Benzín 92 kW17795,0 %59 000 Kč
2.0 Benzín 103 kW5595,8 %55 000 Kč
1.7 Benzín+LPG 92 kW5395,5 %50 000 Kč

Cenový odhad

36 674
od Kč
45 000
medián Kč
65 089
do Kč

Při nájezdu kolem 211 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km73 000 Kč
150 000 km59 000 Kč
200 000 km46 000 Kč
250 000 km40 000 Kč
300 000 km33 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C4 Picasso ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 45 000 Kč (při mediánovém nájezdu 210 610 km). Běžné rozpětí je od 36 674 do 65 089 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 71 560 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 30 629 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 73 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 33 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C4 Picasso 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo30,2 % · 367 vozidel
  • Francie24,0 % · 291 vozidel
  • Nizozemsko11,3 % · 137 vozidel
  • Itálie9,7 % · 118 vozidel
  • Belgie9,5 % · 115 vozidel
  • ostatní země11,5 % · 140 vozidel
  • země neurčena3,9 % · 47 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,9 % · 3 024 prohlídek
  • Ústecký kraj10,2 % · 2 063 prohlídek
  • Hlavní město Praha10,0 % · 2 028 prohlídek
  • ostatní64,9 % · 13 167 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza15,8 % · 294 vozidel
  • Šedá13,3 % · 246 vozidel
  • Černá9,7 % · 180 vozidel
  • Modrá metalíza6,3 % · 116 vozidel
  • Červená metalíza5,3 % · 98 vozidel
  • ostatní49,7 % · 922 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
52,8 %
evidováno u 1 494 vozů
Tažné zařízení
43,5 %
evidováno u 1 232 vozů
Airbag
5,1 %
evidováno u 144 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 35,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 89,0 %EURO 3 · 10,4 %EURO 5 · 0,4 %EURO 6 · 0,1 %EURO 2 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 2 831 vozů Citroënu C4 Picasso 2007 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
28,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
66,3 %
vyvezeno 4,1 % · zaniklo 23,6 %

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.