Citroën C4 Picasso 2008

1.7 Benzín+LPG 92 kW

Kód motoru: 6FY

Specifikace motoru

Benzín+LPG
Palivo
92 kW
Výkon (125 k)
~1 700 cm³
Objem
8 l/100 km
Ø spotřeba
190 g/km
Ø CO₂
185 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 600 kg· rozvor 2 728 mm· délka 4 552 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín + LPGbenzín 95 + LPGbenzín+lpg

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
84
V provozu
61
Způsobilost na STK
92,9 %
STK kontrol
1 028

Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 1 028 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 53 297 Kčmedián 55 900 Kčdo 60 356 Kč

1.7 Benzín+LPG 92 kW je čtvrtá nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 Picasso ročníku 2008. V registrech je evidováno 84 vozů (4,9 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 6FY.

Tato motorizace92,9 %
Ročník celkem94,1 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,6 %
100-200 000 km91,3 %
200-300 000 km91,0 %
nad 300 000 km86,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,9 % (1 028 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,2 procentního bodu) mezi motory ročníku 2008 (ročník průměrně 94,1 %).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.7 Benzín+LPG 92 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,55×
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,43×
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.2.1A1,32×
Vadný zdroj potkávacího světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4A1,27×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 690 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.113 let569
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.413 let1 730
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.115 let5 587

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,2 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P13367×P01707×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C4 Picasso 2008

Cenový odhad

53 297
od Kč
55 900
medián Kč
60 356
do Kč

Při nájezdu kolem 207 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km80 000 Kč
150 000 km71 000 Kč
200 000 km57 000 Kč
250 000 km50 000 Kč
300 000 km42 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.7 Benzín+LPG 92 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 55 900 Kč (při typickém nájezdu 207 000 km). Běžné rozmezí je 53 297–60 356 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2008 (57 450 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 80 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 42 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2008 1.7 Benzín+LPG 92 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.