Citroën C4 Picasso 2017

Evidováno
294
Způsobilost na STK
96,8 %
Ø nájezd (medián)
96 994 km
Dovezeno (83 ks)
28 %

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 1 470 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 169 925 Kčmedián 192 010 Kčdo 227 475 Kč

Citroën C4 Picasso ročníku 2017 má v ČR 294 vozů. V provozu jich zůstává 288 vozů (98,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 28,2 % (83 vozů).

Ročník 201796,8 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C4 Picasso 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 3,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,8 %50 000 až 80 000 km
6 let96,4 %70 000 až 140 000 km
8 let94,0 %100 000 až 180 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 88 kW (59,9 %), 2.0 Nafta 110 kW (27,6 %), 1.6 Benzín 121 kW (6,5 %).

Nejčastější barva je šedá (47,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 470 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 96 994 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 58 942 až 144 761 km. To odpovídá asi 10 777 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (44,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení21724,1 %
Brzdové zařízení21624,0 %
Výhledy18520,6 %
Podvozek a části připevněné k podvozku12113,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9911,0 %
Identifikace vozidla616,8 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
171×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
128×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
117×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
34×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
29×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
29×
7
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
29×
8
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
27×

Na co se zaměřit u ročníku 2017

Závady, které technici u Citroënu C4 Picasso 2017 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A2,83×
Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1A2,23×
Nefunkční ostřikovač zadního sklaVýhledy · kód 3.5.1.1A1,97×
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1A1,72×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 991 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.112 let3 998
Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.113 let473
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.114 let1 143

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P2A0014×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 2 165 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
1.6 Nafta 88 kW17696,7 %185 769 Kč
2.0 Nafta 110 kW8197,5 %235 000 Kč

Cenový odhad

169 925
od Kč
192 010
medián Kč
227 475
do Kč

Při nájezdu kolem 127 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km247 000 Kč
100 000 km212 000 Kč
150 000 km180 000 Kč
200 000 km150 000 Kč
250 000 km128 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C4 Picasso ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 192 010 Kč (při mediánovém nájezdu 126 950 km). Běžné rozpětí je od 169 925 do 227 475 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 259 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 133 630 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 247 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 128 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C4 Picasso 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie47,0 % · 39 vozidel
  • Německo24,1 % · 20 vozidel
  • Belgie14,5 % · 12 vozidel
  • Itálie6,0 % · 5 vozidel
  • Rakousko3,6 % · 3 vozidla
  • ostatní země4,8 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha44,4 % · 756 prohlídek
  • Středočeský kraj34,0 % · 579 prohlídek
  • Jihomoravský kraj21,6 % · 368 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá47,0 % · 139 vozidel
  • Modrá16,9 % · 50 vozidel
  • Bílá15,9 % · 47 vozidel
  • Červená15,5 % · 46 vozidel
  • Černá4,7 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
39,4 %
evidováno u 411 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 56,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,6 %EURO 5 · 1,2 %EURO 3 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 043 vozů Citroënu C4 Picasso 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
63,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
90,5 %
vyvezeno 8,8 % · zaniklo 0,6 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2017 patří u C4 Picasso k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.