Citroën C4 Picasso 2008

2.0 Nafta 100 kW

Kód motoru: RHJ · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
100 kW
Výkon (136 k)
~2 000 cm³
Objem
6,3 l/100 km
Ø spotřeba
164 g/km
Ø CO₂
194 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 693 kg· rozvor 2 728 mm· délka 4 561 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
327
V provozu
222
Způsobilost na STK
94,3 %
STK kontrol
3 342

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 3 342 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 64 925 Kčmedián 65 421 Kčdo 69 406 Kč

2.0 Nafta 100 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 Picasso ročníku 2008. V registrech je evidováno 327 vozů (19,1 % ročníku).

Tato motorizace94,3 %
Ročník celkem94,1 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,1 %
100-200 000 km94,6 %
200-300 000 km92,6 %
nad 300 000 km92,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,3 % (3 342 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2008 (ročník průměrně 94,1 %).

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 100 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B1,38×
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B1,29×
Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2B1,26×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Uvolněná ochrana proti podjetí či boční ochranakód 6.1.4.3.112 let130
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.112 let3 998
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.413 let1 730
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.113 let1 265
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.114 let673
Zobrazit všech 10 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.815 let550
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.115 let5 587
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.216 let170
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.116 let373

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

27 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P1351284×P144537×P144627×P023822×P143417×P147116×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 327 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

RHJ
83,5 %273 ks
RHR
16,5 %54 ks

Další motorizace Citroënu C4 Picasso 2008

Cenový odhad

64 925
od Kč
65 421
medián Kč
69 406
do Kč

Při nájezdu kolem 154 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km116 000 Kč
100 000 km82 000 Kč
150 000 km66 000 Kč
200 000 km53 000 Kč
250 000 km45 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 100 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 65 421 Kč (při typickém nájezdu 153 936 km). Běžné rozmezí je 64 925–69 406 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2008 (57 450 Kč) je tato motorizace o 14 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 116 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 45 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2008 2.0 Nafta 100 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.