Citroën C4 Picasso 2010

Evidováno
1 105
Způsobilost na STK
94,4 %
Ø nájezd (medián)
164 771 km
Dovezeno (351 ks)
32 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 10 830 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 58 000 Kčmedián 69 000 Kčdo 74 450 Kč

V roce 2010 eviduje registr Citroënu C4 Picasso 1 105 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 928 vozů (84,0 %); ze zahraničí dovezeno 351 vozů (31,8 %).

Ročník 201094,3 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C4 Picasso 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 6,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,5 %40 000 až 90 000 km
6 let96,3 %70 000 až 160 000 km
8 let93,2 %100 000 až 180 000 km
10 let91,0 %120 000 až 200 000 km
12 let88,9 %140 000 až 220 000 km
14 let89,3 %150 000 až 240 000 km
16 let90,0 %160 000 až 260 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 80 kW (56,7 %), 1.6 Benzín 88 kW (18,0 %), 2.0 Nafta 100 kW (13,4 %).

Barevně převládá šedá (14,8 %), druhá nejčastější je hnědá (11,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 10 830 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 164 771 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 123 339 až 208 347 km. To odpovídá asi 10 298 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku3 81926,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení3 22522,4 %
Brzdové zařízení2 30216,0 %
Obtěžování okolí1 55810,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1 0887,6 %
Výhledy1 0557,3 %
Řízení9526,6 %
Identifikace vozidla3812,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
1 477×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
1 171×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
1 059×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
877×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
731×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
629×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
621×
8
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
503×

Na co se zaměřit u ročníku 2010

Závady, které technici u Citroënu C4 Picasso 2010 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B4,52×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B4,44×
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11B3,09×
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1B2,46×
Nesvítí obrysová / denní svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.1.1.2B1,75×
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B1,66×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.413 let259
Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.113 let193
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.114 let673
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.1114 let254
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.114 let256
Zobrazit všech 18 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.214 let319
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.114 let345
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.214 let390
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.214 let363
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.114 let2 887
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.214 let3 041
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.114 let171
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.815 let550
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.115 let649
Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.115 let178
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.115 let1 170
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.116 let373

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

20 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2010

MotorPočetSTK~cena
1.6 Nafta 80 kW62794,7 %65 000 Kč
1.6 Benzín 88 kW19994,2 %59 900 Kč
2.0 Nafta 100 kW14894,0 %60 000 Kč

Cenový odhad

58 000
od Kč
69 000
medián Kč
74 450
do Kč

Při nájezdu kolem 228 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km96 000 Kč
200 000 km75 000 Kč
250 000 km64 000 Kč
300 000 km52 000 Kč
350 000 km48 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C4 Picasso ročníku 2010 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 69 000 Kč (při mediánovém nájezdu 228 201 km). Běžné rozpětí je od 58 000 do 74 450 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 95 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 49 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 96 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 48 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C4 Picasso 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie38,5 % · 135 vozidel
  • Německo21,7 % · 76 vozidel
  • Belgie12,8 % · 45 vozidel
  • Itálie12,3 % · 43 vozidel
  • Rakousko7,4 % · 26 vozidel
  • ostatní země6,6 % · 23 vozidel
  • země neurčena0,9 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj18,3 % · 1 983 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,6 % · 1 902 prohlídek
  • Hlavní město Praha15,1 % · 1 631 prohlídek
  • ostatní49,1 % · 5 314 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá14,8 % · 163 vozidel
  • Hnědá11,5 % · 127 vozidel
  • Modrá8,3 % · 92 vozidel
  • Černá8,2 % · 91 vozidel
  • Šedá metalíza7,9 % · 87 vozidel
  • ostatní49,3 % · 545 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
44,0 %
evidováno u 898 vozů
Tažné zařízení
38,0 %
evidováno u 775 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 40,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 73,8 %EURO 5 · 16,8 %EURO 3 · 9,1 %EURO 6 · 0,4 %

Majitelé a osud v registru

Z 2 041 vozů Citroënu C4 Picasso 2010 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
32,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
83,9 %
vyvezeno 4,4 % · zaniklo 9,7 %

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2010

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.