Mitsubishi Pajero 1998

Evidováno
200
Způsobilost na STK
88,8 %
Ø nájezd (medián)
218 028 km
Dovezeno (142 ks)
71 %

Způsobilé na 30 dnů 9,3 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 10,2 % bez plné způsobilosti, z 1 685 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1998 eviduje registr Mitsubishi Pajera 200 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 96 vozů (48,0 %); ze zahraničí dovezeno 142 vozů (71,0 %).

Ročník 199888,8 %
Model celkem91,6 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 92 kW (40,5 %), 2.5 Nafta 73 kW (33,5 %), 3.5 Benzín 143 kW (6,0 %).

Barevně převládá modrá-metal (26,0 %), druhá nejčastější je zelená-metal (14,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 685 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 88,8 %. Model jako celek dosahuje 91,6 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 88,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 9,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 10,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 218 028 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 178 091 až 258 143 km. To odpovídá asi 7 787 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (71,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku2 37243,0 %
Brzdové zařízení1 20421,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení66812,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5169,3 %
Řízení4197,6 %
Výhledy1923,5 %
Identifikace vozidla1482,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
737×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
715×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
535×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
240×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
217×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
211×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
199×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
197×

Motorizace ročníku 1998

MotorPočetSTK~cena
2.8 Nafta 92 kW8189,6 %–
2.5 Nafta 73 kW6788,4 %–

Z registru vozidel

Složení Mitsubishi Pajera 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko15,5 % · 22 vozidel
  • Německo8,5 % · 12 vozidel
  • Itálie5,6 % · 8 vozidel
  • Německo (NDR)1,4 % · 2 vozidla
  • Slovensko1,4 % · 2 vozidla
  • ostatní země3,5 % · 5 vozidel
  • země neurčena64,1 % · 91 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj18,4 % · 310 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,6 % · 179 prohlídek
  • Jihočeský kraj10,0 % · 169 prohlídek
  • ostatní60,9 % · 1 027 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza26,0 % · 52 vozidel
  • Zelená metalíza14,0 % · 28 vozidel
  • Šedá metalíza13,0 % · 26 vozidel
  • Modrá6,0 % · 12 vozidel
  • Zelená6,0 % · 12 vozidel
  • ostatní35,0 % · 70 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
82,0 %
evidováno u 232 vozů
ABS
41,7 %
evidováno u 118 vozů
Airbag
28,6 %
evidováno u 81 vozů
Katalyzátor
19,1 %
evidováno u 54 vozů
Klimatizace
5,7 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 24,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 84,3 %EURO 1 · 11,4 %EURO 3 · 4,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1998 je mezi ročníky Pajera podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Mitsubishi Pajera

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Pajero 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.