Mitsubishi Pajero 2009

Evidováno
140
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
159 640 km
Dovezeno (41 ks)
29 %

Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 1 470 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2009 eviduje registr Mitsubishi Pajera 140 vozů. V provozu jich zůstává 104 vozů (74,3 %); ze zahraničí dovezeno 41 vozů (29,3 %).

Ročník 200994,2 %
Model celkem91,6 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.2 Nafta 125 kW (41,4 %), 3.2 Nafta 140 kW (25,0 %), 3.2 Nafta 147 kW (22,1 %).

Barevně převládá černá-metal (27,1 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (16,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 470 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 91,6 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 159 640 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 108 426 až 217 058 km. To odpovídá asi 9 391 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,6 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku76143,4 %
Brzdové zařízení36420,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení25414,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1508,5 %
Řízení1257,1 %
Výhledy1015,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
266×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
252×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
114×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
93×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
85×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
79×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
76×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
76×

Motorizace ročníku 2009

MotorPočetSTK~cena
3.2 Nafta 125 kW5894,0 %–

Z registru vozidel

Složení Mitsubishi Pajera 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Litevská republika41,5 % · 17 vozidel
  • Německo36,6 % · 15 vozidel
  • Itálie7,3 % · 3 vozidla
  • Belgie2,4 % · 1 vozidlo
  • Francie2,4 % · 1 vozidlo
  • ostatní země4,9 % · 2 vozidla
  • země neurčena4,9 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,1 % · 207 prohlídek
  • Hlavní město Praha13,9 % · 204 prohlídek
  • Ústecký kraj9,5 % · 140 prohlídek
  • ostatní62,5 % · 919 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza27,1 % · 38 vozidel
  • Stříbrná metalíza16,4 % · 23 vozidel
  • Černá12,1 % · 17 vozidel
  • Šedá10,7 % · 15 vozidel
  • Šedá metalíza10,7 % · 15 vozidel
  • ostatní22,9 % · 32 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
78,7 %
evidováno u 144 vozů
ABS
63,4 %
evidováno u 116 vozů
Airbag
8,7 %
evidováno u 16 vozů
Katalyzátor
6,6 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 44,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 97,5 %EURO 5 · 2,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2009 patří u Pajera k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mitsubishi Pajera

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Pajero 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.