Mitsubishi Pajero 2012

Evidováno
74
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
155 541 km
Dovezeno (8 ks)
11 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti, z 626 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2012 Mitsubishi Pajera má v českých registrech 74 vozů. V provozu zůstává 65 vozů (87,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 8 vozů (10,8 %).

Ročník 201292,7 %
Model celkem91,6 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.2 Nafta 147 kW (100,0 %).

Barevně převládá černá (28,4 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 626 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 91,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2011 (94,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 155 541 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 105 489 až 210 846 km. To odpovídá asi 11 110 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (36,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Podíl dovozů (10,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku29941,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13218,3 %
Brzdové zařízení13118,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav557,6 %
Výhledy547,5 %
Řízení506,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
104×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
93×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
43×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
41×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
38×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
36×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
31×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
27×

Motorizace ročníku 2012

MotorPočetSTK~cena
3.2 Nafta 147 kW7492,7 %–

Z registru vozidel

Složení Mitsubishi Pajera 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo62,5 % · 5 vozidel
  • Itálie25,0 % · 2 vozidla
  • země neurčena12,5 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha16,1 % · 101 prohlídek
  • Středočeský kraj14,1 % · 88 prohlídek
  • Jihočeský kraj13,7 % · 86 prohlídek
  • ostatní56,1 % · 351 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá28,4 % · 21 vozidel
  • Šedá metalíza14,9 % · 11 vozidel
  • Šedá13,5 % · 10 vozidel
  • Bílá9,5 % · 7 vozidel
  • Hnědá metalíza6,8 % · 5 vozidel
  • ostatní27,0 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
74,8 %
evidováno u 86 vozů
ABS
47,0 %
evidováno u 54 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 85,2 %EURO 4 · 14,8 %

Jiné ročníky Mitsubishi Pajera

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Pajero 2012

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.