Citroën Xsara 2010
1.6 Benzín 80 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 2 500 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 36 676 Kčmedián 45 923 Kčdo 48 215 Kč
První nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2010 je 1.6 Benzín 80 kW - registr eviduje 277 vozů (79,1 % z celkového ročníku).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 95,3 % |
| 100-200 000 km | 94,9 % |
| 200-300 000 km | 97,5 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,1 % (2 500 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2010 (ročník průměrně 95,6 %).
Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).
Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.7 Benzín 85 kW (94,5 %).
Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 80 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2 | B | 1,36× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.2 | 20 let | 582 |
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 20 let | 2 254 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 20 let | 13 899 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 20 let | 7 475 |
| Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.1 | 21 let | 2 815 |
Zobrazit všech 7 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.1 | 21 let | 1 754 |
| Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíkód 6.1.3.5.1 | 21 let | 1 494 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Citroënu Xsary 2010
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.6 Benzín 80 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 45 923 Kč (při typickém nájezdu 201 254 km). Běžné rozmezí je 36 676–48 215 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2010 (43 452 Kč) je tato motorizace o 6 % výše.