Citroën Xsara 2001

1.7 Benzín+LPG 85 kW

Kód motoru: 6FZ · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín+LPG
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 700 cm³
Objem
7,7 l/100 km
Ø spotřeba
186 g/km
Ø CO₂
190 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 347 kg· rozvor 2 760 mm· délka 4 276 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín + LPGbenzín 95 + LPGbenzín+lpg

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
123
V provozu
28
Způsobilost na STK
91,3 %
STK kontrol
1 353

Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti, z 1 353 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

1.7 Benzín+LPG 85 kW je sedmá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2001. V registrech je evidováno 123 vozů (1,8 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 6FZ (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace91,3 %
Ročník celkem93,1 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km88,2 %
200-300 000 km90,3 %
nad 300 000 km92,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 91,3 % (1 353 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2001 (ročník průměrně 93,1 %).

Plnou způsobilost mělo 91,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 2,1 % ze všech prohlídek (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.7 Benzín+LPG 85 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Emisní závady z řídicí jednotkyObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9B2,33×
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B1,87×
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B1,67×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B1,63×
Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2B1,49×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,32×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.220 let572
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.120 let1 252
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.120 let2 830
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.120 let4 347
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.120 let8 530
Zobrazit všech 16 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.120 let12 303
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.120 let1 505
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.120 let4 814
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.120 let3 729
Emisní závady z řídicí jednotkykód 8.2.1.2.921 let190
Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.221 let509
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.121 let485
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.121 let2 815
Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.122 let287
Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.322 let277
Prasklá prachovka převodky řízeníkód 2.1.1.5.222 let691

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

6,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 123 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

6FZ
99,2 %122 ks
EW7
0,8 %1 ks

Další motorizace Citroënu Xsary 2001

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2001 1.7 Benzín+LPG 85 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.