Citroën Xsara 2001

1.4 Benzín 55 kW

Kód motoru: KFW · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 400 cm³
Objem
6,7 l/100 km
Ø spotřeba
159 g/km
Ø CO₂
172 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 152 kg· rozvor 2 540 mm· délka 4 209 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
862
V provozu
279
Způsobilost na STK
93,7 %
STK kontrol
7 289

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 7 289 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Čtvrtá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2001 je 1.4 Benzín 55 kW - registr eviduje 862 vozů (12,8 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem KFW (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace93,7 %
Ročník celkem93,1 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,1 %
100-200 000 km92,9 %
200-300 000 km92,7 %
nad 300 000 km90,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,7 % (7 289 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2001 (ročník průměrně 93,1 %).

Plnou způsobilost mělo 93,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 55 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,57×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.120 let1 252
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.420 let4 941
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.120 let12 303
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.120 let3 729
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.120 let18 693
Zobrazit všech 11 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.120 let8 530
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.320 let2 302
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.120 let2 613
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.121 let485
Některé okno nelze otevřítkód 3.2.5.121 let745
Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.121 let1 080

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P01059×P01158×P03258×P02007×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 862 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

KFW
98,4 %848 ks
KFX
1,6 %14 ks

Další motorizace Citroënu Xsary 2001

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2001 1.4 Benzín 55 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.