Citroën Xsara 2008
1.6 Nafta 66 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 1 632 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
1.6 Nafta 66 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2008. V registrech je evidováno 161 vozů (23,7 % ročníku).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 96,2 % |
| 100-200 000 km | 91,0 % |
| 200-300 000 km | 90,3 % |
| nad 300 000 km | 87,2 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 93,4 % (1 632 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2008 (ročník průměrně 94,2 %).
Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 66 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1 | B | 2,58× |
| Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8 | B | 2,46× |
| Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11 | B | 2,0× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.11 | 18 let | 141 |
| Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.1 | 19 let | 497 |
| Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.8 | 19 let | 524 |
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 20 let | 2 254 |
| Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.1 | 20 let | 4 814 |
Zobrazit všech 6 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.1 | 20 let | 1 505 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 161 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru: