Citroën Xsara 2006
1.6 Nafta 80 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 3 952 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 25 625 Kčmedián 33 750 Kčdo 45 898 Kč
V nabídce Citroënu Xsary ročníku 2006 obsadila motorizace 1.6 Nafta 80 kW druhá pozici: 404 vozů (24,7 % ročníku).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 94,5 % |
| 100-200 000 km | 91,6 % |
| 200-300 000 km | 90,7 % |
| nad 300 000 km | 93,8 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 93,1 % (3 952 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2006 (ročník průměrně 94,0 %).
Plnou způsobilost mělo 93,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 80 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8 | B | 2,03× |
| Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11 | B | 1,83× |
| Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1 | B | 1,55× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.11 | 18 let | 141 |
| Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.8 | 19 let | 524 |
| Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.1 | 19 let | 497 |
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 20 let | 8 530 |
| Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.1 | 20 let | 4 347 |
Zobrazit všech 13 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.1 | 20 let | 12 303 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 20 let | 7 475 |
| Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.1 | 20 let | 2 613 |
| Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.1 | 20 let | 1 924 |
| Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.1 | 20 let | 4 814 |
| Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.1 | 20 let | 3 729 |
| Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.1 | 21 let | 1 754 |
| Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.1 | 21 let | 3 387 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 404 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:
Další motorizace Citroënu Xsary 2006
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.6 Nafta 80 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 33 750 Kč (při typickém nájezdu 265 958 km). Běžné rozmezí je 25 625–45 898 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2006 (39 500 Kč) je tato motorizace o 15 % níže.